27/12
Módní trendy obuvi pro rok 2015

Módní trendy obuvi pro rok 2015

27. prosince 2014 v 00.00 , Kozačky , Kožené boty , Sportovní boty , Vysoké podpatky , Zimní boty

Sponzorované odkazy

Je podzim a konec roku na dohled. Móda se proměňuje a s ní i obutí. Jaké jsou trendy obuvi pro jaro roku 2015? Které barvy budou dominovat, a které budou out? Jaké styly a střih si pořídit abychom šli s módou?

Jaro v černohnědé variaci

V celé pestré škále stylů opět dominuje klasická a nesmrtelná černá barva. Té dýchá na záda hnědá v temnějších odstínech. A na třetí příčku se vyšplhala jemná hnědošedá, hodící se téměř ke všemu a odladitelná s jakýmkoli outfitem. Vnitřním patriím bot (např. podšívka, vsadky, stélky), pak vévodí světlá hnědá, žlutavá a béžová barva.

Holiny a vysoké botky

Vysoké botky dostávají punc exkluzivnosti lesklým provedením, semišovým vzhledem a četným prošitím a aplikováním originálních prvků. Tyto drobnosti a lesklé detaily v podobě řetízků, cvočků a přezek, dávají příslib rozvernosti, byť utlumené ve své barevnosti do černo-hnědo-šedého nádechu. Co do výšky je obojetné, jaké máte nejraději. Můžete si vybrat, jelikož se bude nosit vše, od kotníkových botek, přes délku pod kolena až po vysoké boty nad kolena. Módní záležitostí jsou v tomto druhu obuvi hrubý vzhled a styl.

Almighty1, Commons.wikimedia.org

Almighty1, Commons.wikimedia.org

Lodičky a nízká obuv

Tady se pojetí barevnosti od vysokaček liší. Černo-hnědo-šedá barevná linie se vine jarem a všemi botami nejrůznějších stylů, typů a zpracování, ale přidává se k nim i rezavá, bordó a podobné odstíny. Prostor pro nohu je zde pojat buď v barvě celé boty, anebo ve světlé hnědé, šedé či červenorezavé. Žlutou a béžovou uvnitř těchto bot nenajdete. Lodičky mají všechny vyšší podpatek, celé jsou v hladkém a nezdobeném provedení, špička se zúžila, zvětšila a jemně tak dominuje botě.

Sporty botky

Boomem jara je sportovní šněrovací kotníčková obuv, pokračuje přes nízké šněrovací botky, které si nezadají s pánským stylem bot. Stejně tak bude IN tvrdě vyznívající pojetí bot á la pánská. Pohodlný a široký podpatek zde hraje prim, což mnohým dámám bude zcela jistě vyhovovat. Mezi outfitové záležitosti patří prošité a ohrnovací okraje kotníkových bot, často s přesahem textilní podšívky v káro nebo tvídovém provedení, vsazené ozdobné i pásky a přezky, anebo je bota výrazně prošívaná.

Úvodní obrázek: Vangoat25, Commons.wikime­dia.org

Boty a obuv