17/11
Bačkory nejsou jen pro dědečky

Bačkory nejsou jen pro dědečky

17. listopadu 2015 v 00.00, Boty pro děti, Sandály, Sandály

Sponzorované odkazy

Když se řekne domácí obuv, každý si většinou představí dědečkovské bačkory. Jenže chyba lávky, dnešní obuv na doma je stylová, půvabná a příjemná. A má svá pravidla!

Podzim a zima je obdobím, kdy s povděkem a rádi nazouváme domácí obuv. Můžeme se tak vyhnout prochladnutí od nohou vzniklé chladem od podlahy. A nejen to venkovní, ale i každé obutí pro doma má svá pravidla.

Každý to má jinak

V rodině je vždy problém, že si každý představuje pod pojmem domácí obuv něco jiného. Každá věková kategorie má své představy. Senioři si volí v každé obuvi především pohodlí, teplo a jednoduchou údržbu. U mládeže hraje prim módní a efektní vzhled, byť je někdy na úkor praktičnosti a děti mají radost z barevných bačkorek s půvabnými dětskými motivy. Ale i obutí na doma dle představ by mělo splňovat alespoň základní kritéria.

Na co myslet při výběru

V domácí obuvi trávíme více času než v botách do práce či do města. Už z tohoto důvodu je dobré dbát na to, aby to byla obuv ve správné velikosti a šířce. Velikost vždy volíme takovou, abychom měli u prstů a paty pár milimetrů prostoru, šířku je nutno vzít v potaz kvůli rozdílnosti nohou každého z nás. A to tak, aby domácí obuv netlačila a nebyla těsná, ale ani se sama nevyzouvala z nohy. A dnešní nabídka domácí obuvi na to myslí, protože je k mání domácí obuv úzkého, standardního, rozšířeného a širokého typu. Neméně podstatný je materiál domácí botky, který by měl být především dobře prodyšný aby se nohy nepotily a zároveň nositel nepociťoval chlad.

bačkory pro děti mají dnes různou podobu

bačkory pro děti mají dnes různou podobu

Vybíráme dětem

V houští přemíry nabídky dětských bačkorek je těžké se dobře orientovat. Nepodléhejte jen módním výstřelkům a volte rozvážně dětskou bačkorku takovou, která je pevná pro křehkou dětskou nožku, a také dostatečně rozměrná a neutlačuje ji. Tvarem by měla bačkorka kopírovat co nejvíce tvar dětské nohy a být dostatečně ohebná v prstové části. A důležité jsou také bezpečnostní prvky dětské domácí obuvi – protiskluzová podrážka. A až poté hledět při výběru na design botky, její barvu a obrázky.

mládež preferuje módnost

mládež preferuje módnost

Výběr pro omladinu

Je to těžký výběr, protože mládež ledacos na nohu nevezme. Ale i ti by měli domácí obuv minimálně v podzimních a zimních měsících nosit. Alternativou jejich obuvi mohou být pestré látkové a vlněné (pletené či háčkované) kotníkové „bačkory“, nebo zdravotní pantofle a sandály. Jsou vzhledově trendy, zajímavé a módní.

dospěláci mají rádi pohodlí

dospěláci mají rádi pohodlí

Domácí obuv pro dospěláky

Tady dominuje především pohodlí, následuje dobrá podešev a kvalitně uchycená stélka. Výběr je bohatý a cenová relace široká. A chceme li dobrou a kvalitní domácí obuv za slušnou cenu, je vhodné investovat do zdravotní obuvi. Ta je dobrou variantou, jelikož má komfortní tvarování pro klenbu nohy a tlumení rázů při chůzi. Lidé se studenýma nohama rádi sáhnou po vyšší kotníkové domácí obuvi s hřejivou podšívkou a kožíškem

teplá, pohodlná a s protiskluzovu podrážkou – to je vhodná domácí obuv pro seniory

teplá, pohodlná a s protiskluzovu podrážkou – to je vhodná domácí obuv pro seniory

Senioři bezpečně při chůzi i doma

U osob důchodového věku je nejpodstatnější věcí u domácí obuvi pohodlnost a bezpečnost v pohybu. Tudíž je základem teplá a pohodlná domácí bota s protiskluzovou podrážkou. Na design a barvu se tady už tak nehraje. Někdy na škodu věci, protože domácí obuv pro seniory se zdá v nabídce fádní, málo veselá a barevná, a jaksi neohrabaná designem a provedením. Určitě by i tyto osoby uvítaly pestrost v obuvi, která je pro ně jednoduchá k nazutí.

Zdroj foto: Johan/Flickr.com

Boty a obuv