15/10
Znáte podzimní trendy v obuvi? Co se letos nosí?

Znáte podzimní trendy v obuvi? Co se letos nosí?

15. října 2016 v 22.00, Kozačky, Kožené boty, Sportovní boty, Tenisky, Vysoké podpatky, Zimní boty

Sponzorované odkazy

Je úplně ten nejvyšší čas uklidit letní a jarní botky někam hluboko do botníku, skříní či uložit do krabic a nechat je tam odpočívat do jara a léta. Máte však ve svém domácím repertoáru opravdu kousky, které letos na podzim frčí? Inspirujte se s námi!

S nástupem podzimu je spojena nejen rapidní změna oblečení, ale i obutí. A co byste neměli opomenout ve svých botnících o letošním podzimu mít?

Záleží na tom, co rádi oblékáte, v čem se cítíte dobře, anebo také co pracovně díky druhu své práce musíte nosit. Od typu a stylu oblečení se odvíjí obutí. Možností je hned několik a žádnou z nich neprohloupíte. Tedy když ji skutečně obujete ke vhodnému oděvu.

Co tedy letos na podzim frčí?

  • pohodlné mokasíny
  • šněrovací kotníkáče
  • kotníkové kozačky
  • klasické polobotky
  • šněrovací botky na podpatku
  • sportovní šněrovací polobotky bez podpatku, na nízkém podpatku
  • sportovní polobotky na zip, suchý zip nebo sponu
  • outdoorové tenisky
  • klasické lodičky

Inspirace a možnosti ukazují, že je toho dost k mání, a že tenhle repertoár je skoro každý podzim stejný. Ovšem není tomu tak. Vždy se mění design a pojetí botek, jež jsou v kurzu. A to často jedinečně a neotřele, anebo návratem ke stylu a designu, který zde již kdysi byl. Returny jsou nyní velmi módní. I v oblasti obuvi.

Jaké nazout mokasíny?

Pohodlné nízké mokasíny jsou letos právě velmi retro a to coby return k třásním. A zapomeňte na špičaté tvary! Letošní trendy podzimní mokasíny mají spíše kulatý až hranatý tvary – vepředu i vzadu. A ideálně mokasíny hnědé – hladké kožené, nebo semišové, případně kombinace obojího. Jejich obdoba však letos funguje je i na vyšším podpatku, a i na nich jsou IN nejvíce třásně, nebo prošití jako u klasických mokasín nízkých.

Kotníkáče a kotníkové kozačky

Ty jsou v kurzu buď celé šněrovací, nebo v kombinaci se zipem, vždy na nízkém podpatku, a pak také jako kotníkové kozačky na podpatku, se zapínáním na zip, nebo ryze nazouvací. U nich jsou v kurzu také kůže a semiš, nebo napodobeniny hadí či krokodýlí kůže. Barevnost je zde širší, od všech odstínů hnědé, přes černou až po třeba tmavě modré či tmavě červené.

A co polobotky?

O letošním podzimu frčí klasické nízké polobotky, i šněrovací na podpatku, od věci nejsou ani sportovní šněrovací polobotky bez podpatku, na nízkém i vyšším podpatku, anebo ryze sportovní polobotky na zip, suchý zip nebo sponu. To vše v barevné škále podzimních barev od hnědé, přes bordó, až po modrou, černou i jemné kombinace barev, anebo vzorečky jako pepito, tvíd, rybí kost nebo napodobeniny hadí či krokodýlí kůže.

Tenisky

Outdoorové tenisky letos nemají chybu, a jejich podzimní a již zmíněná barevnost je ozvláštněna i nezvyklými metalovými lesky a vzory v kombinaci matná/lesklá. Když k tomu přidáte barevné tkaničky, budete bezesporu opravdu IN a taky v rámci returnu módní á la retro.

Klasické lodičky

Jako poslední jsou na tapetě klasické a stále oblíbené i vážené lodičky. Mají podobu semišových, kožených, a podzimně barevně laděných kousků. Největším trhákem jsou kožené, nebo semišové lodičky, třeba nakombinované z částí v několika podzimních barvách. Klasikou je černá a tmavě modrá, ale nově se zapínáním přes nárt. V kurzu jsou i hadí nebo krokodýlí napodobeniny v lesklém provedení.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv