4/12
Trendy v pánské podzimní obuvi

Trendy v pánské podzimní obuvi

4. prosince 2014 v 00.00 , Kozačky , Sportovní boty , Zimní boty

Sponzorované odkazy

Pánské trendy v podzimní obuvi rozhodně nejsou za těmi dámskými nijak pozadu. Naopak. Je jich také spousta.U dam jsme se zmiňovali o mokasínách, biker boots, lodičkách, oxfordkách a dalších. U pánů se budou tento podzim nosit především tenisky, polobotky, loafers i například kovbojské boty.

Tenisky (téměř) ke všemu

Třeba tenisky jsou boty, které si můžete obout k čemukoliv a bude to vypadat skvěle – ležérně a mladistvě. Hodí se k džínům a tričkům, ale klidně i k saku nebo košili. Zde musíte jen zvážit jestli je to vhodné vzhledem k situaci. Na pracovní pohovor asi nepůjdete v obleku kombinovaném s teniskami. To se prostě nehodí.

tenisky; zdroj: queens.cz

tenisky; zdroj: queens.cz

Kovbojské (dřevorubecké) boty pro odvážné

Jde o obuv kotníkovou, ale někdy může být i vyšší. Vyrábí se pravé měkké kůže nebo koženky. Bývá na zavazování a v obchodech je najdete nejčastěji v hnědé barvě. Tato obuv je celkem výrazná a nápadná, takže je nejvíce vhodná k jednoduchému outfitu.

Polobotky vám letos nesmí chybět

Pánové, pro podzim 2014 si určitě musíte koupit polobotky. Tedy pokud je ještě nemáte. Nesahejte hned po černých, je přeci tolik barev. Zvolte si třeba modré nebo šedé. Navíc nemusí být jednobarevné a také není nutné, aby byly jen z jednoho materiálu. Zkuste třeba polobotky, které kombinují dvě barvy (např. šedá a modrá) a zároveň i dva materiály (třeba kůže a textil). Pokud se nebojíte být středem pozornosti, kupte si nějaké s nápadnými detaily. Barevná kontrastní podrážka nebo výrazné švy vypadají moc dobře.

polobotky jsou pro podzim ideální; zdroj: cmoda.cz

polobotky jsou pro podzim ideální; zdroj: cmoda.cz

Loafers ve výrazných barvách

V podstatě se jedná o něco mezi polobotkami a mokasínami, které jsou více vykrojené v oblasti nártu. Jsou často semišové nebo kožené. Dobře se hodí k džínům i obleku, ale opět záleží na příležitosti. Důležité je vědět, že do těchto bot se nenosí ponožky. Opět nesahejte hned po černé. Těmto rozverným botkám sluší žlutá, oranžová, modrá, fialová i zelená. Záleží na vás, na jakou barvu si troufnete.

oranžové loafers; zdroj: cmoda.cz

oranžové loafers; zdroj: cmoda.cz

Úvodní obrázek: cmoda.cz

Boty a obuv