28/1
Louis Vuitton zbrojí na jaro a léto: kolekce Trainer Upcycling

Louis Vuitton zbrojí na jaro a léto: kolekce Trainer Upcycling

28. ledna 2021 v 00.00 , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Stylová nová kolekce tenisek značky Louis Vuitton pojmenovaná Trainer Upcycling, je určena pro nadcházející sezónu jaro a léto 2021.

Inspirací kolekce je první model tenisky Louis Vuitton Trainer, prezentovaný během debutové přehlídky uměleckého ředitele pánských kolekcí Virgila Abloha pro sezónu jaro a léto 2019.

LV Trainer Upcycling

Tenisky mají nepřehlédnutelné a hravé kouzlo. Jsou výsledkem jedinečného a vysoce cyklického kreativního procesu, v němž hrála roli i spolupráce se specializovanou dílnou Louis Vuitton ve Fiesso d'Artico.

Výroba těchto sporty botek probíhá v souladu s udržitelnou strategií tzv. upcyklace, jejímž cílem je využít již exitující materiály. Nové LV Trainers tudíž skvěle naplňují vizi upcyklace, kterou formuloval Virgil Abloh ve spojení s kolekcí pro sezónu jaro a léto 2021. To je rovněž směr, který si dal módní dům LV – podpořit a realizovat udržitelnost produktů a jejich kreativní řešení v tomto směru.

2019 LV Trainers

Základem této novinky roku 2021 jsou původní sporty botky 2019 LV Trainers, které byly rozloženy a přetransformovány. Nejsou tudíž ani zcela totožné, ale ani zcela rozdílné. Nové LV Trainer Upcycling z jemné teletiny a semiše s batikovanými barevnými tkaničkami jsou jedním slovem vylepšené.

Nízká varianta pod kotník je v nabídce rovnou v pětici nových jasných barevných odstínů s podloženým vrchním lemem. Tuto ikonickou botu, která se nesmazatelně zapsala do archívů módního domu, navíc zdobí lemování „LV Upcycling" v zadní partii, signatura Louis Vuitton na boku a kvítky Monogramu na podrážce. Součástí pravé boty je i fluorescenční cedulka.

Důraz na detail

Každý jeden detail cool sporty botky je živoucím důkazem propracovaného řemeslného umění značky Louis Vuitton. Součástí bot je návod k sestavení pro centrování a střih, nacházejí se na nich totiž přesahující stehovací nitě, které umožňují budoucím majitelům libovolný způsob zastřihnutí, jež botám propůjčí finální nádech originality.

Zdroj foto: Louis Vuitton

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv