28/5
Na hory i do města? Sportovní sandály!

Na hory i do města? Sportovní sandály!

28. května 2017 v 00.00 , Letní boty , Sandály , Sandály

Sponzorované odkazy

Léto se mílovými kroky blíží, a s ním i úvahy, co letos obouvat. V minulém článku jsme vás informovali o tom, že letos se vrací boom řeckých páskovaných sandálů, ale nejen jich. Pokud nejste jejich zastánci, jsou k mání i jiné typy letního obutí.

Jedním z velmi oblíbených vzdušných obutí pro léto jsou sportovní sandály. Ty existují v několika druzích, odvislých od toho, kam v nich vykročíte.

Jaké sportovní sandály si můžete vybrat?

Kožené dámské sandály Capri Teva, do města i do přírody, za 2299 KčKožené dámské sandály Capri Teva, do města i do přírody, za 2299 Kč

Městské sporty sandály

Vypadají jako běžné sandálky, a jsou vybaveny nízkým, nebo žádným podpatek, s nízkou podešví, lehkou a často z pryže, a s měkčenými stélkami. Takové stélky jsou prima do ulic města – na asfalt a dlažbu chodníků. Dopřávají nohám dostatek pohodlí, ale podešev není tak odolná jako ta u sandálů do outdooru a na treking.

Trekové dámské sandály Alpine Pro Caracas 629 Kč z původní ceny 1 199 KčTrekové dámské sandály Alpine Pro Caracas 629 Kč z původní ceny 1 199 Kč

Trekingové sandály

Jsou pevné, s pásky ne lepenými, nýbrž sešitými dohromady s podešví, která je tvarovaná tak aby byla oporou chodidlu, nártu a prstům. Pásek okolo paty jí podpírá a zároveň chrání. Tyto sandály bývají většinou se širokými pásky, spíše uzavřeného designu a často s polypropylenovou skořepinou se síťovanými prvky, nebo více otvory. Materiál napomáhá odvětrávání nohy a minimalizuje pocení. Prsty jsou kryté, a chráněny před kameny a nerovným povrchem při chůzi. Podešev trekingových sandálů má měkčenou mezivrstvu, jež dává nohám pružný pohyb v botě bez rázů.

Pánské outdoorové sandály Loap Cotes za 549 Kč z původních 999 KčPánské outdoorové sandály Loap Cotes za 549 Kč z původních 999 Kč

Outdoorové sandály

Ty také bývají uzavřené, se zpevněnou patou a s krytými prsty, ale rovněž jsou i typy otevřených outdoorových sandálů. Ty pak nemají široké pásky, jež pevně drží podešev na noze. Ta má jako u trekingových sandálů vrstvu, měkčenou různou silou, ale tato vrstva je vždy jemnější a ne tak pevná jako u trekingových sandálů. Podešev těchto letních sportovních bot bývá více gumová a pružnější. Trekingové sandály ji mají pevnější a tvrdší.

Sportovní sandály mají často vícebarevný a velmi zajímavý design, a také vysoce kvalitní provedení odpovídající aktivitě, která se v nich bude provozovat a nosit nohy po určitém terénu. Mnohé podešve mají zespodu zdrsnělou vrstvu, jež pomáhá proti prokluzu na hladkých plochách (u vody, na plochých hladkých kamenech).

Zdroj foto: AlpinePro, Loap, Teva

Úvodní obrázek: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv