24/1
Return ponožek, podkolenek a nadkolenek vykukujících z bot

Return ponožek, podkolenek a nadkolenek vykukujících z bot

24. ledna 2016 v 00.00, Kozačky, Vysoké podpatky, Zimní boty

Sponzorované odkazy

Velký návrat v letošní sezóně zaznamenají ponožky, podkolenky, nadkolenky, nebo návleky, které čouhají z bot, obzvláště kotníkáčů a kozaček. Po osmi letech se tedy vrací zpět trend, který tu již jednou byl.

Příjemně zahřívající, pohodlné i sexy – takto hodnotily ženy tuto módu. Možná proto jí dal módní svět šanci k návratu. I když v trochu jiném pojetí – barevném i provedením.

Dle Pantone

Barevně tyto letošní trendy korespondují s top desítkou barev vyhlášenou americkým Colour Institute Pantone – nejvyšší autoritou přes barvy. A tak když obujete na nohy ponožky, návleky, podkolenky a nadkolenky v pastelových odstínech jedniček růžové Quartz a modré Serenity, budete za hvězdu.

Nebo si vyberte z osmičky mezi broskvovou Echo, tmavěmodrou Snorkel , jemně žlutou Buttercup, jemně akvamarínovou Limet Shell, světle fialkovou Gray, světlečervenou Fiesta, světlé kávovou Iced Coffee či středně zelenou Flash, a pojedete na současné módní vlně.

Vesměs střídmě

Vzory jsou pro letošek vesměs střídmé a pojaté tak, aby vynikla jemná pastelová barva. I když najdou se i výrazné a bláznivé kousky s puntíky, kolečky, větvičkami, lístky a kytkami. Oproti preferovaným zakončením s mašlí a krajkou před osmi lety, je letos hitem jednodušší a elegantnější hladká verze s tenkým, nebo širokým pružným lemem a raglánem v zakončení.

S čím a jak

Nejvíce preferované jsou nadkolenky a návleky v kombinaci s overalem, kratší sukní, nebo šortkami. A stejně jako dříve je to trend každodenní módy a nevhodný na večerní akce. Pro tyto večery stále platí, že nejhezčí jsou nohy ve hladkých a jednoduchých punčochách a punčocháčích bez vzoru, nebo maximálně s jemným nenápadným vzorováním.

Přičemž mezi nimi vévodí ty s přídavkem stříbra, aloe vera, turmalínem, případně s kompresní a podpůrnou funkcí, nebo s pevnější strukturou proti otékání nohou. Mají zpevňující, stahující, antibakteriální a prokrvující účinek a jsou velmi příjemně k nošení.

Zdroj foto: Pinterest.com

Boty a obuv