2/11
Tajemství správných zimních bot

Tajemství správných zimních bot

2. listopadu 2016 v 22.00, Gumové boty, Kozačky, Kožené boty, Sportovní boty, Vysoké podpatky, Zimní boty

Sponzorované odkazy

Podzim je v plném proudu a na záda mu pomalu dýchá zima. A tak není od věci si říci, jaké trendy hrají prim v zimní obuvi. Znát tajemství správných zimních bot.

Pro zimu 2016 bude v kurzu trochu humpolácká smyslnost v zajetí šňůrek, hrubých podpatků, nebo nízkých traktorových a hrubých podrážek. Smyslnost taková trochu neohrabaná a plná rozporů. Vesnické vzevření zimních botek zatavené do prostředí měst a velkoměst.

Zimní boty letošního roku jsou mužsky divoké, střihnuté romantikou odstínů, zjemnělé leskem, či naopak zhrublé sponami, trekkingovými tkanicemi a drsnou traktorovou podrážkou. A každopádně jsou teplé. Zateplené, hřejivé, s vnitřní plyšovou či kožešinovou podšívkou.

Boty mají nejvíce formu nižší – šněrovacích kontíkáčů, také kotníkových botek na zip a spony, případně polokozaček na hrubém podpatku nebo s nízkou podrážkou. I když i vyšší kozačky se najdou. Letos však příliš nefrčí extravagantní válenky, ale spíše se vzmáhá boom zimních nízkých holínek.

Barevně se snoubí zimní dámská obuv jak den a noc – klasicky je nejvýše černá a na druhém protipólu (byť ojediněle) bílá a odstíny smetanové. Barvy podzimu hrají prim. A tak zde najdeme mimo stálice klasické černé i hnědou, červenou, tmavě modrou, béžovou a smetanovou s bílou. A každou barvu vždy odstupňovanou v odstínech. Sestupně. Kupříkladu od černé, přes tmavě hnědou, rezavou, středně hnědou až ke světlé hnědavé a béžové.

Nebo tmavě bordó, střední červená, až po světlou načervenalou. Stejně tak žlutá je jako první sytá, pak jemně vybledlá, nakonec jen náznakem nažloutlá. Tmavě modrá přechází ve střední a pak světle modrá, která loni v retrospektivě chyběla. Letos tomu tak není. Patří dnes do repertoáru zimních barviček.

A když skloubíme dohromady moderní a trendy podzimní barevnost s uvedeným prvky, vyvstane z toho docela zajímavá směsice pro zimní období. Vyberte si i vy?

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv