11/8
Jedinečné léto: s espadrilkami z konopí

Jedinečné léto: s espadrilkami z konopí

11. srpna 2020 v 00.00, Boty a výrobci, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Léto je plném proudu a již se láme do své druhé půle. Zkuste si zbytek léta ozvláštnit a udělat jedinečným s espadrilkami z konopí od české značky Bohempia. Bohempia je inovativní a rychle rostoucí zodpovědná česká značka, jejíž portfolio čítá na 80 různých typů obuvi, oblečení a doplňků z technického konopí. Cílem značky je ekologická a sociální udržitelnost v módě, kterou nosíme, a hlavním jejím cílem je navrátit téměř zapomenuté konopí zpět do našich životů.

Značku v roce 2015 založil textilní inženýr Tomáš Rohal po letech zkoumání možného využití a výhod technického konopí. To se u nás kdysi pěstovalo a běžně používalo na výrobu mnoha produktů od papíru a léčiv až po oblečení. Právě kvůli této historii se Tomáš pustil do výroby konopného oblečení, tenisek a doplňků. Portfolio Bohempia se pozvolna rozšířilo na aktuálních 40 různých typů obuvi, oblečení a doplňků.

Espadrilky Maliska

Značka pravidelně spolupracuje s českými návrháři nebo designovými studii. V minulosti navrhla a vyrobila kolekci městských batohů se značkou Braasi a s duem Esterajosefina sérii bot. Dnes vám tedy nabízí letní dámské espadrilky z konopí v barvách černé, červené, světle růžové a bílé vyrobené z konopné textilie. Jednotná páru espadrilek činí 1 750 Kč. Jsou to botky veskrze prima – lehké, vzdušné, pohodlné a jednoduché na obouvání. Díky materiálu, z něhož jsou vyrobeny, mají v sobě navíc jedinečnou přidanou hodnotu.

Proč zrovna konopí?

Konopí je přírodní vlákno, které lze ekologicky pěstovat v našich klimatických podmínkách. Nabízí udržitelné řešení různých aktuálních problémů. Konopí je tradiční rostlina, která se dříve používala pro výrobu papíru, lana, olejů nebo jídla. Dnes se využívá v lékařství, stavebnictví, kosmetice a také na výrobu oblečení a obuvi, a to je také mise značky Bohempia.

Pozitiva konopí

  • Konopí má mnoho výhod oproti tradičnímu materiálu – bavlně
  • Konopí potřebuje pro pěstování o 50 % méně vody než bavlna.
  • Konopí je oproti bavlně méně náročné pro půdu, potřebuje méně půdy k růstu a má 4× vyšší výtěžnost.
  • Tuna sklizeného konopí odstraní 1,62 tuny oxidu uhličitého z atmosféry, což bavlna neumí.
  • Konopí spotřebuje o 95 % méně agrochemikálií než bavlna.
  • Je antimikrobiální a tím udržuje vaše nohy svěží a bez zápachu.
  • Je savé – odvádí tak pot z nohou a udržuje vás v suchu.
  • Je termoregulační – v létě ochladí a v zimě zahřeje.
  • Je jedním z nejsilnějších přírodních materiálů na světě a má neuvěřitelnou pevnost v tahu.

Bohempia tedy vyrábí z konopí nejen espadrilky, ale i tenisky, barefoot botky a a oblečení. Zkusíte jejich kousky i vy? Mrkněte na Bohempia.com.

Zdroj foto: Bohempia.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv