28/3
Barevné konopné tenisky Bohempia: jaro a léto 2021

Barevné konopné tenisky Bohempia: jaro a léto 2021

28. března 2021 v 00.00 , Boty a výrobci , Letní boty , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Česká eco-friendly značka Bohempia má novou kolekci plátěných tenisek pro jaro a léto 2021. Jsou vyrobeny z konopí a v cool barvičkách pastelu. Symbolikou je blížící se období klidu po bouři a poté čas letní pohody. Jaké kousky jsou k mání?

Nízké a kotníkové tenisky jsou unisex a udržitelné, doslova tak bourají hranice nadčasovosti a každoročně patří mezi nejoblíbenější produkty v portfoliu značky. Tenisky jsou zkrátka cool – vždy a všude!

Nadčasovost, streetwear a udržitelnost

Plátěné tenisky Bohempia se pro nadcházející sezónu Jaro a Léto zahalily do pastelového looku s neopomenutelnými detaily. Plátěný vršek v kombinaci s kaučukovou podrážkou vytváří zajímavý kontrast a minimalistický design zaujme pozornost každého milovníka nejen streetwearu, ale i zdravého životního stylu.

Bohempia nabízí tři typy tenisek

  • nízké šněrovací
  • kotníkové tenisky
  • nazouvací slip-ony

Vše v tónech bílé, béžové, světle růžové, modré a červené. Ale pro zastánce tmavých a neutrálních barviček nechybí ani černé, hnědé a šedé modely. Mezi favority kolekce patří například model Holata, jehož původ najdeme na tenisových hřištích nebo slip-on boty Vitan, které jsou inspirovány surfovými teniskami. Mezi oblíbené patří i kotníkové, které jsou zase neodmyslitelně spjaté s historií basketbalu.

Etické a eko

Tenisky jsou vyráběny eticky, ekologicky s vysokým podílem ruční práce s celou řadou inovací a speciálních postupů. Jedním z nich je i vulkanizace, kdy se kaučuková podrážka spojuje s látkou s pomocí tepelné úpravy. V tomto případě se zcela vynechává lepidlo a boty se tak mohou pyšnit veganským certifikátem Peta Approved Vegan.

Technické konopí

Největším benefitem značky je technické konopí, které tvoří základ všech výrobků, i tenisek. Boty jsou díky tomu prodyšné a antibakteriální, přirozeně lehké a odolné s dlouhou životností. Konopí je nejpevnějším přírodním materiálem a jeho pěstování je navíc šetrné k přírodě, protože spotřebuje výrazně méně vody i hnojiva než bavlna. Nespornou výhodou tenisek je také anatomicky tvarovaná stélka pro pohodlnou chůzi.

Všude po světě

Udržitelné tenisky od Bohempia se nosí po celém světě. Najdete je ve Velké Británii, Finsku, Německu, na Novém Zélandu nebo v Austrálii. V loňském roce značka spustila e-shop v USA a Japonsku, kde navíc otevřela i svou první zahraniční kamennou pobočku společně se showroomem. Zároveň se připravuje na expanzi na další evropské trhy.

Všechny modely tenisek jsou k dostání ve velikostech 36–46 na e-shopu Bohempia.com nebo přímo v kamenném obchodě Bohempia na Sokolovská 76, Praha – Karlín.

Zdroj foto: Bohempia

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv