31/8
Kozačky na léto. Perforované či háčkované

Kozačky na léto. Perforované či háčkované

31. srpna 2014 v 00.00 , Kozačky , Kožené boty , Letní boty

Sponzorované odkazy

Nosit kozačky v létě? Zní to dost zvláštně. Kdo by se pařil ve vysokých, zateplených botách? Tak to samozřejmě není. Letní kozačky sice jako kozačky na první pohled vypadají, ale jsou vyrobeny z takových materiálů, ve kterých se nohy nepotí a navíc jsou velmi vzdušné. Nejčastějšími materiály jsou perforovaná kůže, semiš, plátno…

Jaké vybrat barvy a vzory na tento rok?

Nejčastěji se letos setkáme s přírodními barvami. Tedy hnědou, béžovou, velbloudí atd. Ovšem že ani nesmrtelnou černou či bílou nic nezkazíte. A ani s módními pastelovými barvami neuděláte chybu. Koupíte je s podpatkem i zcela ploché.

perforované letní kozačky; zdroj: danea.czperforované letní kozačky; zdroj: danea.cz

Na výběr máte z velmi decentních modelů až po ty extravagantnější, které jsou prodávány s různými cvočky, pásky, přezkami, třásněmi, mašlemi nebo v kovbojském stylu. Letos jsou hodně v kurzu kozačky háčkované nebo různě perforované.

Háčkované letní kozačky

Jedním z velkých letních hitů tohoto roku jsou háčkované kozačky. Skládají se z gumové podrážky a zbytek je háčkovaná část. Ta může být jen lehce nad kotník, do půli lýtek či pod kolena. Tyto boty u nás jen tak neseženete. Dají se koupit hlavně v zahraničí nebo v internetových obchodech. Pokud jste zručná v ručních pracech, můžete si je sama uháčkovat. Na noze vypadají moc hezky, jsou vzdušné a lehké.

háčkované letní kozačky; zdroj: danea-shoes.czháčkované letní kozačky; zdroj: danea-shoes.cz

Perforované letní kozačky

Perforace znamená něco jako dírkování. Mluvíme tedy o dírkovaných kozačkách, které na sobě mají vyděrovaný nějaký vzor či jsou dírkované celé. Tím je zaručena jejich prodyšnost. Navíc vypadají velmi zajímavě a dají se na rozdíl od těch háčkovaných sehnat v obyčejných obchodech s obuví.

perforované letní kozačky; zdroj: danea.czperforované letní kozačky; zdroj: danea.cz

S čím letní kozačky kombinovat?

Tento druh obuvi se hodí téměř ke všemu. Ať si obléknete kalhoty (dlouhé, krátké, úzké, legíny, džíny…) nebo i sukni či šaty. Obzvlášť pokud si vezmete minisukni, minišaty nebo šortky, budou se na vás vyjímat vysoké kozačky. Třeba zrovna ty háčkované.

perforované letní kozačky; zdroj: danea.czperforované letní kozačky; zdroj: danea.cz

Úvodní obrázek: danea-shoes.cz

Boty a obuv