8/9
Louis Vuitton do světa pustil Unisex tenisky

Louis Vuitton do světa pustil Unisex tenisky

8. září 2021 v 00.00 , Boty a výrobci , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Charlie jsou unisex tenisky, které do světa vypustila slovutná značka Louis Vuitton. Poprvé byl tento model představen 12. prosince 2012 a je to vůbec prvním unisexový kousek tenisek Louis Vuitton.

Mají design respektující ekologické zásady, protože jsou z 90% vyrobeny z recyklovaných a přírodních materiálů. Model Charlie představuje nové perspektivy v segmentu dokonale řemeslně zpracovaných ekologických tenisek.

Inovace a rytmus doby

Louis Vuitton zůstává věrný svému inovativnímu přístupu a představuje model tenisek Charlie, pulzující v rytmu moderní doby. Jsou dostupné ve velikostech 34 až 47 (3 až 13 v americkém značení), v nízké a vysoké verzi. Stanou se nepostradatelným kouskem dámského i pánského šatníku. Hodí se na každodenní nošení a nabízí vysoký komfort, kvalitu a všestrannost – atributy vlastní módnímu domu Louis Vuitton.

Jednoduché, kotníkové a eko

Koncept cirkulární kreativity zde byl aplikován holisticky, počínaje prvotními návrhy a konče výrobou v obuvnické dílně v severoitalském Fiesso d´Artico. Zcela pokroková je podešev modelu Charlie, která tvoří 50 % váhy tenisek. Její složení zahrnuje minimálně 94 % recyklované gumy, je maximálně ohebná a skvěle pohlcuje otřesy.

Svrchní část boty je vyrobena z hladkého a zrnitého syntetického materiálu, skládajícího se z recyklovaného polyesteru a Biopolioli – plastu na bázi kukuřice. Kompletně recyklované jsou i tkaničky. Nášivka na jazyku je vyrobena z 100% recyklovaného a 100% recyklovatelného nylonu ECONYL®, vyrobeného z nylonového odpadu. Materiál je použit také v zadní partii tenisek Charlie a na iniciálách módního domu. Na vnitřní část podešve a lemování byl použit recyklovaný polyuretan a polyester.

I obal je ekologický

V rámci eko konceptu byl přepracován i klasický obal. Boty chrání plstěný obal vyrobený z materiálu TENCEL™, který je vytvořen ze speciálních vláken, pocházejících z obnovitelných zdrojů dřeva. Tyto zdroje mají certifikaci FSC® (Forest Stewardship Council). Krabice na boty, vyrobená ze 100% recyklovaného kartónu, má podobu tašky s madlem opět z vláken na bázi dřeva, TENCEL™.

Díky tomuto obalu, dostupnému ve 2 velikostech, dochází k přibližně 70% úspoře materiálu. Pro zachování minimálního ekologického dopadu tohoto inovativního balení, byly na tvorbu nápisů použity inkousty na rostlinné bázi. Vnitřek krabice tvoří surový kraftový papír.

Zdroj foto: louis Vuitton

Boty a obuv