24/11
Proč jsou work kotníkáče tak oblíbené a kde najít cool kousky?

Proč jsou work kotníkáče tak oblíbené a kde najít cool kousky?

24. listopadu 2020 v 00.00 , Sportovní boty , Zimní boty

Sponzorované odkazy

Work kotníkáče alias workery alias farmářky jsou cool a pohodlná obuv vhodná do právě podzimních dnů. Patří k velmi oblíbeným kouskům na nohy, který se každoročně a cyklicky vrací. Jsou tedy jaksi nadčasové a jedinečné právě pro svoji pohodlnost a odolnost. Kde najít cool kousky?

Pokud hledáte pohodlné podzimní a zimní boty, v nichž vám nebude zima, nepromoknou a ochrání vaše nohy před vlhkostí, jednoznačnou volbou by měly být workery. Navíc jsou to kotníkáče, které parádně obemknou nohu včetně kotníků a dodají vám při chůzi na stabilitě.

Bonprix workery za 749 Kč

Bonprix workery za 749 Kč

Co jsou workery?

Workery jsou vyšší masivnější boty, provedené v unisex stylu. Mají hrubší podrážku a šněrováním, ty modernější jsou případně doplněné zipem ke snazšímu obutí i zutí. Výhodou workerů je vysoká míra pohodlí, odolnosti a značný tepelný komfort. Bonusem vám může být jejich stylový vzhled a provedení které bude originální tečkou každého vašeho looku.

Klasické workery byly a jsou i dnes ve žluté takzvané okrové barvě, které odkazují ke kořenům těchto původně pracovních bot, jinak řečeno dělnických pohorek. Ale rozhodně se je nebojte zapojit do svých outfitů v jakékoli podobě a barvě.

Vasky workery za 2 999 Kč

Vasky workery za 2 999 Kč

Proč říci workerům ano?

  • Jsou pohodlné a pevné
  • Jsou odolné a vydrží léta
  • Ochrání vás před vlhkostí a chladem
  • Zimní zateplené i před mrazem
  • A navíc jsou stále módní a trendy

Pro koho jsou určeny?

Původní bity do práce dnes nosí všichni po celém světě – celebrity, módní ikony, zpěváci, herci, sportovci, blogeři a youtubeři. Obout je můžete nejen k džínům, ale i k sukni, legínám či džegínám. Workery si dobře rozumí s casual stylem a dlouhými nadměrnými svetry, vestami, kulichy a lemy z kožíšků na bundách či kabátech.

Timberland workery za 2 900 Kč

Timberland workery za 2 900 Kč

Jak vybírat workery?

Pokud máte rádi country styl, volte klasiku ve žluté, okrové či hnědé barvě. Ale chcete-li něco víc, sáhněte po workerách v módních pastelových barvičkách jako je světle růžová, smetanová, bordó nebo zelená, lila nebo modrá.

Není worker jako worker!

Na trhu je obrovská nabídka těchto bot, a tak vybírejte dobře. Kvalitní kousky hledejte u značkových výrobců. Především tradiční značky s dlouholetým fungováním na trhu. Kupříkladu Timberland, Vasky, Canis, Bennon, Madison, Belmont, nebo vyhledavače Glami či About You. Tam všude najdete kvalitní kousky v mnoha zajímavých barvách, materiálech i designu.

Canis CXS workery za 1 060 Kč

Canis CXS workery za 1 060 Kč

  • Zdroj foto: Queens, Bonprix, Vasky, Nisa, Canis,
  • Úvodní foto: Timberland Workery z 2 850 Kč
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv