1/5
Jarní kotníčkové boty

Jarní kotníčkové boty

1. května 2014 v 00.00, Boty a výrobci

Sponzorované odkazy

Někdy si připadám jako milovník módních výstřelků a originálních designových výrobků. Na druhou stranu vyhledávám do svého šatníku kousky, které jsou jaksi multifunkční. Naposledy jsem sháněla boty – ideálně kotníčkové, černé, se zajímavým detailem a ještě pokud možno nepromokavé. Jak myslíte, že jsem uspěla?

Několik tipů na jarní kotníčkové boty

Každý bychom se při výběru obuvi měli držet svého stylu. Často se stává, že se zamilujeme do modelu z magazínu či reklamní kampaně a naší posedlosti oním kouskem podléháme. Já mám vášeň pro silné podpatky a platformy. Ale vážně takové boty unosím každý den? Opravdu po nich sáhnu, když budu chtít na rychlo vyběhnout ven se psem? Asi ne. Takže boty na podpatku pro začátek vynechávám (nezavrhuji, jejich čas přijde).

Kotníčkové boty se šněrováním. Autor: www.humanic.net

Kotníčkové boty se šněrováním. Autor: www.humanic.net

Nicméně menší podpatek tvoří botu více ženskou a dodává jí více účelnost. Takové kotníčkové boty na menším podpatku obuju i k sukni. Ráda bych na nich našla alespoň menší detail – řetízek, zip nebo šněrování.

Kotníčkové boty. Autor: www.asos.com

Kotníčkové boty. Autor: www.asos.com

Nedávno jsem si koupila perfektní boty od Baťa. Jsou na vyšším klínku, bez jakékoliv aplikace. Jediným prvkem je zip usnadňující obouvání. Jedná se o boty pro všechno a nejspíš i ke všemu. Mají jen jedinou vadu – začínají mně hrozně nudit. Udělala jsem chybu v tom, že jsem více přihlédla praktičnosti, než svému stylu. Je skvělé mít boty hodící se ke všemu, ale já preferuji boty, které budu nosit ráda a užívat si je.

Boty Marc Jacobs. Autor: www.yoox.com

Boty Marc Jacobs. Autor: www.yoox.com

Asi zase vsadím na osvědčenou jistotu. Kotníčkové boty na menším podpatku zdobené šněrováním. Minulý rok jsem je unosila skoro do rozpadnutí, ač boty často střídám. Kotníkové boty se v současné době dají pořídit na eshopu Asos, v obchodech Zara nebo CCC.

Prošívané boty. Autor: www.yoox.com

Prošívané boty. Autor: www.yoox.com

Člověk se může držet módních trendů a snažit se naplnit funkčnost obuvi. Nikdy by ale neměl zapomenout na svůj styl a pocit, když si s radostí boty každý den může obouvat – protože se mu nepřestávají líbit.

Zdroj úvodní fotografie: www.asos.com

Boty a obuv