20/12
Nike a Carhartt WIP: nová jedinečná kolekce

Nike a Carhartt WIP: nová jedinečná kolekce

20. prosince 2018 v 11.00, Boty Nike, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Na světě je horká novinka z oblasti sportovních bot. Značka Nike v ní kolaboruje s Carhartt WIP.

Kolekce, kdy jsou tvary od Nike a materiál od Carharttu. Tohle silné spojení přesně charakterizuje novou kolekci Nike x Carhartt WIP, která vychází z ikonických Nike sneakers střihů a prověřených látek od Carharttu.

Počátek Carhartt

Značka Carhartt WIP vznikla v roce 1989, díky Hamiltonu Carharttovi. A jak už podtitul zkratky WIP (Work in Progress) napovídá, cílovkou těchto bot byli hlavně tvrdě pracující chlapi, kteří potřebovali odolné boty z drsných materiálů.

Hamilton Carhartt se narodil roku 1855 v Macedon Lock ve státě New York. Zpočátku se věnoval obchodu s tkaninami a zaměřoval se, jak ze zkratky WIP vyplývá na pracovní a později i outdoorovou pánskou módu a pánskou konfekci.

Začátek značky tkví v důkladnosti zakladatele. Se železničním inženýrem vyrobil pracovní kombinézu speciálně pro pracovníky železnice, jaká ještě neexistovala. Jeho další výroba se vyznačovala vyjímečnou kvalitou. Jeho prvními produkty byly overaly z plátna a denimu.

Především díky kvalitě, svému odhodláni a vytrvalosti tak vytvořil značku, která ustála boj s časem a jejíž výrobky neustále procházejí vývojem. Firma sídlí dodnes v Kentucky, a za celou dobu bylo založeno 17 továren a 3 tkalcovny, a to po Spojených Státech, Kanadě a v Evropě.

Materiál na výrobu oděvů byl navrhován a tkán speciálně ve vlastních tkalcovnách. Hamilton Carhartt zemřel roku 1937 a dnes firmu vede jeho rodina.

Nike x Carhartt WIP

Carhartt WIP se během doby změnil a jeho zacílení díky pokroku také. A tak nyní tyto látky prověřené lety dřiny ještě vylepšili a přizpůsobili je nové klientele – té, která sice netráví čas po lesích, stavbách a lešeních, ale i tak ocení super odolné materiály v moderním hávu.

Carhartt WIP v kolekci vsadil na své WIP materiály, jako Dearborn Canvas a Camo Tiger Ripstop, a Nike pak přidalo svou trošku do mlýna v podobě typických tvarů Air Force 1 Low, Vandal Supreme High, Air Force 1 Low Utility a Air Max 95.

A výsledek? Posoudit můžete sami! Kolekce Nike x Carhartt WIP přichází na scénu již v tomto posledním měsíci roku 2018. Je k mání na nike.com a u vybraných prodejců.

Zdroj foto: Nike; Carhartt WIP

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv