18/2
Nike běží o závod: s botami Nike React

Nike běží o závod: s botami Nike React

18. února 2018 v 00.00, Boty Nike, Sportovní boty

Sponzorované odkazy

Máte rádi běh, třeba jen rekreačně, nebo sportujete a součástí vašich aktivit je zčásti běhání? Pak se těšte! Od 22. února budou pro vás dostupné Nike běžecké boty s pěnou Nike React, které umějí vše nač si vzpomenete.

První běžecké boty s nejmodernější technologií Nike React jsou tu, a oplývají mnohými klady. Jsou lehké, prodyšné a mají speciální tlumení, které zmírňuje dopad každého kroku a vrací vydanou energii, využitelnou pro delší a náročnější běhy. Co víc si přát?

Nike Epic React

Ve srovnání s předchozími materiály na bázi EVA je pěnaNike React výrazně měkčí a vylepšuje tak tlumení nárazů na silnici. Aby byl využit její plný potenciál, je mezi podešev vyšší a také širší, aby vytvořila dostatečnou podpůrnou základnu, a navíc je prodloužena i přes obvod boty v oblasti paty, aby poskytla běžcům dostatečnou stabilitu.

Svrchní design obuvi

Je velmi jednoduchý. Stejně jako u modelu Nike Flyknit Racer se skládá z jednoho kusu materiálu Flyknit, který se noze dokonale přizpůsobí, zároveň ale poskytuje oporu, flexibilitu pohybu a v neposlední řadě umožňuje noze dostatečně dýchat.

Pěna Nike React

Je složena z jediného kusu pěny bez použití lepidla. Díky moderní metodě zpracování je konstrukce mezipodešve navržena tak, aby v konkrétních místech, která jsou při běhu nejvíce zatížená, mohla být bota více odtlumená. Naopak v jiných místech, kde není mnoho tlumení třeba, je bota odlehčená.

Můžete si sami všimnout hlubších částí, které znázorňují více odpružené plochy, i těch mělčích, které vytvářejí větší pevnost. Vzhledem k tomu, že svrchní část obuvi je posazena na jednom kusu pěny, je podešev v podstatě stejná jako mezipodešev – s výjimkou oblasti paty a špičky, kde je umístěna pevná guma, která umožňuje lepší trakci a vyšší trvanlivost boty.

Čím je pěna Nike React speciální?

  • má čtyři klíčové parametry – je měkká, responzivní, lehká a prodyšná
  • tlumení navrací vydanou energii
  • je stejně měkká jako Nike Lunar, je však o 13 % citlivější.
  • je to inovace, jež se povedla po 400 zkušebních kombinacích
  • byla testována nejlepšími běžci

Nike Epic React bude k dispozici od 22. února na nike.com nebo ve vybraných prodejnách.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv