18/10
Facelift od Pumy: ikonické Cell Endura

Facelift od Pumy: ikonické Cell Endura

18. října 2018 v 00.00, Boty Puma, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Značka Puma inovovala ikonické sneakersky Cell Endura. Jejich sekce „ugly shoes“ se rozšiřuje o must-have kousek zrozený v 90. letech.

Devadesátky značku Puma nepřestávají bavit a jsou pro ni nekonečným zdrojem inspirace. Tentokrát se Puma ohlédla do doby velkého technologického boomu, který zasáhl sportovní odvětví.

Pozornost zaměřila na tenisky Cell Endura, jež byly v 90. letech minulého století vybaveny jednou z nejkvalitnějších a nejadaptabilnějších technologií zajišťující perfektní tlumení.

Revoluční technologii Cell představila Puma poprvé v roce 1998. Potřebnou stabilitu zaručovala podrážka z polyuretanového elastomeru (TPU), jež byla za pomoci foukání vytvarována do spojených šestiúhelníko­vých buněk.

Právě tato konstrukce umožnila ideální odpružení a přizpůsobila se nejrůznějším běžeckým potřebám, díky čemuž se Cell Endura zařadil mezi top modely té doby.

U nových Cell Endura zůstává Puma věrna oblíbenému retro designu díky barevné kombinaci (OG), charakteristickému střihu i „přifouklé“ masivní siluetě. Naopak změny se dočkaly materiály a výrobní postupy, které se od té doby posunuly o velký kus vpřed.

Oproti původním botám, které byly šité ručně, se přešlo na digitální šití. Vrchní část tenisek tvoří kombinace prodyšné síťoviny, povrchově upraveného semiše a polyuretanu. Mezipodešev je tvořena pěnou EVA, podrážka je gumová.

Globálně jsou Cell Endura v prodeji od 2. října na puma.com. Do Česka přišla o několik dní později. Exkluzivně je nabízí pouze Footshop. Další barevné varianty budou následovat v listopadu, prosinci a únoru.

Zdroj foto: Puma

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv