21/5
Léto po Řecku

Léto po Řecku

21. května 2017 v 00.00 , Kožené boty , Letní boty , Sandály , Sandály

Sponzorované odkazy

Léto neúprosně dýchá na záda jaru a nezadržitelně se blíží. Již dnes občas teploty vyskočí do letních hodnot a my se u svých botníků pozastavujeme nad tím, co nazout na nohy. Víte, co letos v létě frčí?

Samozřejmě se v teplém letním počasí nosí otevřené boty, tedy především sandály, ale i nazouváky a otevřená sportovní obuv, treková a podobná. Ovšem letos si nezapomeňte na léto pořídit alespoň jeden kousek řeckých sandálků. Ty jsou letošním prázdninovým boomem.

Řecký sandál má svůj původ jak je zjevné v Řecku. Konkrétně ve Starověkém Řecku. Významní občané měst nosili sandály s mnoha pásky a šňůrkami do půli lýtek i výše, protože platilo – čím více pásků, tím vyšší post a postavení, či bohatství. Prostí lidé zprvu chodili bosí, ale pak si začali pořizovat naopak sandály nízké, s minimem pásků. Tedy takové, které jim ochránily chodidlo a přitom jim nijak nebránily ani v práci, ani neomezovaly jejich pohyb a nezachytávaly se do oděvů.

A protože vysoce postavení nosili tógy a chitóny dlouhé a pracující lid vesměs krátké verze tohoto oděvu, nestávalo se prostým lidem to, co občas pohlavárům – že by se jim nějak sandály a jejich vysoce položené pásky či šňůrky zachytily do příliš dlouhých hávů.

Tyto pohodlné sandály se objevují napříč historii opakovaně, někdy zatracované, jindy opěvované. Až si našly místo i ve dvacátém a nyní v jednadvacátém století. A letošní rok je jim nakloněn a doporučuje je jako pohodlnou, šik a vzdušnou letní obuv.

Proč nosit letos řecké sandály?

  • jsou parádně vzdušné
  • jsou lehké a jednoduché na obutí
  • vypadají krásně na noze
  • jsou skladné a lehce sbalitelné na cesty a dovolenou
  • jsou k mání v mnohém krásném designu a s různě řešenými i různě širokými pásky
  • mají mnoho barevných provedení
  • jsou nápadité a originální
  • a hlavně nesmírně pohodlné

Sandály á la Řecko unosíte kamkoli a kdekoli, nejen u moře a na dovolené, ale i za humny, v ulicích města, na párty, na srazu s přáteli, i u rodiny na zahradě, také na koupališti a jinde u vody, v přírodě i na výletě. Zkrátka řecké sandály obujete při nejrůznějších příležitostech a budete vždy IN a trendy.

Zdroj foto: Pixabay.com; Pinterest.com, Facebook.com

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv