31/1
Obutí, neobutí? A co třeba naBOSo?

Obutí, neobutí? A co třeba naBOSo?

31. ledna 2017 v 15.15 , Kožené boty , Sportovní boty

Sponzorované odkazy

Mát rádi volnost pro své nohy potažmo chodidla? Chodíte rádi naboso? A víte, že už existuje i alternativa bosých nohou v obuvi? Vyrazit v nich můžete do města, práce i na schůzku s přáteli.

Buďte naBOSo ve městě i v kanceláři. Že to není možné? Ale ano, je. S obuví od společnosti naBOSo získáte zdravé botky, jež jsou ohleduplné k vašemu tělu a nohám. Ulevíte jim.

Dnes je společensky nezbytné být obut. Tedy nosit obuv. Ovšem při jejím výběru bychom měli myslet na své nohy, s jejíž anatomií by měla bota vždy korespondovat. Jenže…není tomu tak. Často obouváme boty, které se dost liší od přirozené anatomie jak chodidla, tak nárt i kotník.

Naše tělo (i když si to myslíme), není naturálně přizpůsobené tvrdým podrážkám a podpatkům. Pak se potýkáme s bolestmi kolen, kyčlí i zad. A proto vznikly barefooty. Že nevíte co to je? Barefooty jsou de facto bosé boty.

Když se řekne Barefooty

Tzv. bosé boty simulují nohám přirozený stav jako naboso. Je to alternativa zdravé obuvi nejen pro volný čas a outdoor, ale i do města a do práce. Jejich každodenní nošení vás nijak nevyčlení, jelikož jsou od běžných botek zcela k nerozeznání. Podrážka je odolná proti oděru a propíchnutí, ač je utra tenká. Zároveň ale dopřává chodidlu volnost.

Jak vybírat Barefooty?

Bosé boty jsou správně o 1 číslo větší než klasické z důvodu přirozeného roztahování zatíženého chodidla. Obuv by měla být také vždy bez zvýšené paty, neohebné přizvedlé špičky a podpory klenby. Naopak má mít ohebnou podrážku, široký prostor pro prsty a být lehká. Taková obuv je prospěšná pro nohu i pro celkové zdravé držení těla.

Věděli jste že chodidlo je dokonalý mechanismus, který tvoří 19 svalů, 107 vazů a 26 kostí? Příroda prostě vytvořila lidskou nohu pro co nejefektivnější pohyb. A tak si bosá obuv získavá popularitu po celém světě. Přidáte se i vy? Barefooty najdete na naBOSo.cz.

Zdroj foto: naBOSo

Boty a obuv