15/8
Barefoot obuv alias Bosé boty

Barefoot obuv alias Bosé boty

15. srpna 2019 v 00.00, Boty a výrobci, Boty pro děti, Sportovní boty

Sponzorované odkazy

Léto je plném proudu, tráva láká sundat sandále a vyrazit naboso. Pokud si na netroufáte, máte ještě jednu možnost. Co takhle zkusit něco nového i pro nohy a jejich obutí a pořídit si botky, které evokují chůzi naboso?

Ulevte vašim nohám tím, že jim dopřejete obuv, v níž se budou cítit jako v bavlnce, lépe řečeno jako by ani obuty do žádných nebyly. I do našich luhů a hájů doputoval před časem fenomén zvaný Barefoot. A sním i Barefoot obuv.

Vivo Barefoot Ultra 3 L Black za 2 190 Kč

Vivo Barefoot Ultra 3 L Black za 2 190 Kč

Co je Barefoot?

Barefoot v překladu do češtiny znamená naboso. U nás se na tzv. bosou obuv zaměřuje hned několik společností a e-shopů, a pomalu se jejich spektrum rozšiřuje. Mají v repertoáru boty, jež simulují přirozenou chůzi naboso. To je vesměs kvalitní a zdravá forma obuvi, která je dnes navrhována tak aby vypadala stylově. U Naboso.cz určitě.

Značek, které na tento typ obuvi cílí, je dnes docela velká řádka. Od značky naBOSo, Angles Fashion a Sole Runner přes Feelmax, Freet, Sockwa, až po ZAQQ a Earth Runners, i mnohé další. Aktuální nabídka na trhu je ve sféře Barefoot stále širší, pestřejší a rozmanitější.

Proč zrovna naboso?

Abychom byli v souladu s přírodou. Příroda vytvořila lidskou nohu pro co nejefektivnější pohyb a chodit bosky, užívat si bosování, a zažívat pocit naboso, alias bosou chůzi znamená velký návrat k této přirozenosti.

dětské Barefoot botky Magical shoes Coco za 900 Kč

dětské Barefoot botky Magical shoes Coco za 900 Kč

Život bez bot

Je to fajn život. I když mnohdy jej nelze realizovat všude a vždy, ale je možné se k němu obracet, jakmile to možné je. Chůze v botách není přirozená. Lidé začali nosit mnohdy boty, které se od přirozené anatomie chodidla velmi liší. A tělo díky tvrdým podrážkám a podpatkům trpí, což dokazují bolesti kolen, lýtek, kyčlí, páteře a plosek nohou.

Pokud tedy již potřebujete z různých – pracovních, etických, módních či ochranných důvodů obouvat boty, tak zkuste Barefoot obuv. Tzv. bosé boty jsou vždy o 1 číslo větší než klasická bota, a to z důvodu přirozeného roztažení zatíženého chodidla.

Vivo Barefoot Primus Lite II Bio za 3 690 Kč

Vivo Barefoot Primus Lite II Bio za 3 690 Kč

Jaké jsou bosé boty?

  • mají nízkou váhu
  • nemají zvýšené paty
  • jsou bez podpory klenby
  • mají tenkou i ohebnou podrážku
  • podrážka je odolná proti oděru a propíchnutí
  • je v nich velkorysý prostor pro prsty
  • a jsou řešeny bez neohebné nebo přizvednuté špičky

Tzv. bosé boty (barefooty) simulují přirozený stav chůze naboso. Dnes již výrobci nabízí zdravé obutí i pro každodenní nošení ve městě i do kanceláře, které od běžných bot na první pohled nerozeznáte.

Saltic Fura M za 2 950 Kč

Saltic Fura M za 2 950 Kč

Zkusíte je také?

Zdroj foto: naBOSo.cz

Boty a obuv