4/7
Letní tipy na boty se šněrováním

Letní tipy na boty se šněrováním

4. července 2016 v 00.00, Baleríny, Letní boty, Sandály, Sandály

Sponzorované odkazy

Nic nevzniká jen tak a vše a svůj účel. Pár písmen filozofování hned v úvodu článku odkazuje na původ módních pomocníků. Přezky, knoflíky, zipy, spony nebo tkaničky. Vše skrývá ve svých kořenech ryze praktické využití. Móda je dynamický prvek. Potřebuje neustále experimentovat a hledat nové cesty jak jednotlivé prvky kombinovat. Postupem času ztratil zip svou funkci podobně jako tkaničky. Někdy chceme daný model pouze ozdobit a praktický účel ztrácí svou podstatu. Tentokrát mne zaujaly právě tkaničky a veškeré možnosti šněrování obuvi.

Autor: www.stradivarius.com

Autor: www.stradivarius.com

Jistě nešel přehlédnout trend „gladiátorek.“ Stylové sandály, které se vážou téměř až pod kolena. Na oko simulují podkolenky, protože vkusně zdobí lýtka. Výrazné boty nám umožňují vytvářet snadné outfity. Ke „gladiátorkám“ stačí obléct džínové šortky a košili a máme jeden model bez starostí hotový. Romantické duše sáhnou v šatníku po rozevlátých dlouhých nebo krátkých šatech. Využít lze také krátké overaly. Pokud se vám nechce trápit se šněrováním, poohlédněte se po „gladiátorech,“ které mají zapínání na spony.

Gladiátorky. Autor: www.stradivarius.com

Gladiátorky. Autor: www.stradivarius.com

Šněrování zdobí také balerínky. Efekt je opět více zdobný nežli praktický. Využívá se vázání kolem kotníku, které zdobí mnohdy i sandálky na vysoké platformě. Baleríny potkáváme nejčastěji v provedení do ostřejší špičky. Výrazné špičky patří mezi jeden z trendů i letošního podzimu a zimy.

Autor: www.hm.com

Autor: www.hm.com

Boty jsou také zdobené v části nártu, kde už šněrování alespoň částečně svůj primární účel plní. Boty se šněrováním vypadají velmi efektně a tvoří hezký módní doplněk celého outfitu.

Autor: www.hm.com

Autor: www.hm.com

Ostatně i v chladnějších dech si budeme pohrávat s kotníčkovou obuví se šněrováním nebo dokonce se šněrováním na kozačkách. Konkrétně kozačky doplněné šněrováním jsou nesmírně praktické, protože lze botu upravit podle šíře lýtka. Ale o zimní obuvi zase příště.

Autor: www.stradivarius.com

Autor: www.stradivarius.com

Zdroj úvodní fotografie: www.zara.com

Boty a obuv