20/5
Dámské sneakers – trendy tenisky ovládnou letní sezónu

Dámské sneakers – trendy tenisky ovládnou letní sezónu

20. května 2015 v 00.00, Boty a výrobci, Boty Converse, Boty Nike, Tenisky

Sponzorované odkazy

Zdánlivě nepředstavitelné se proměnilo v trend, který se šíří rychlostí laviny. Internet i kamenné obchody se prohýbají pod návalem tenisek sneakers. Pryč jsou plátěné tenisky s tenkou podrážkou, do ústraní se dostávají baleríny a mokasíny se také snaží vybojovat své čestné místo na prodejních pultech. Naopak se velmi daří typu obuvi Oxford a především teniskám sneakers.

www.stradivarius.com

www.stradivarius.com

Původně boty určené pro běh začínají být nesmírně populární. Jejich sportovní ráz se pokládá do kontrastu s módními prvky. Využívají se trendy barevné odstíny, mísí se vzory a nechybí ani ozdobné aplikace v podobě cvoků, přezek a flitrů. Důraz je kladen na originalitu a komfort.

www.stradivarius.com

www.stradivarius.com

Pochopitelně se setkáme i s decentními modely připomínajícími jejich sportovní předky. Velmi záleží také na tvaru boty. Stále více se setkáváme s výraznějším protažením do špičky nebo detaily umístěných na podrážce. Specifický je sám o sobě typ Air Max od značky Nike. Technologie založená na umístění vzduchové bubliny zajišťuje maximální pohodlí a navíc originální look.

ww.queens.cz

ww.queens.cz

V módě jsou kotníčkové i nízké tenisky. Oblíbený typ plimsolles pouze zvýšil své podrážky a uzpůsobil se více barevným trendům.

www.stradivarius.com

www.stradivarius.com

Jedním z velkých trendů jsou slip on – lidově řečeno „nazouváky.“ Boty bez šněrování kombinující princip mokasín a tenisek. Vyzkoušejme slip on v metalickém odstínu nebo s výraznou špičkou. Ostatně špičky se nosí a nosit ještě budou v zimní sezóně.

www.stradivarius.com

www.stradivarius.com

K čemu se tenisky sneakers nosí? Téměř ke všemu. Obléci k nim lze elegantní overal, sukni ve tvaru A nebo džíny se sníženým sedem. Inspiraci lze hledat v lookbookech známých značek i v kolekcích domácích návrhářů. Tenisky sneakers patří mezi must have kousky sezóny. Naleznete je na příklad v obchodech Geox, Stradivarius, Baťa nebo Galex.

Zdroj úvodní fotografie: www.sv-butik.cz

Boty a obuv