20/2
Chytré a ukacené boty

Chytré a ukacené boty

20. února 2015 v 00.00, Boty adidas, Boty a výrobci, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Světem běží zcela nový druh bot – chytré mluvící sporty boty. Znáte je?

Svítící, blikající botky, či se světelnými tkaničkami již všichni dobře známe. Ale mluvící boty? Zdá se vám to jako vtip? Ale není! Na svědomí tyhle chytré ukecané boty mají dvě světově uznávané firmy – Google a Adidas. Dali hlavy dohromady, tedy lépe řečeno Google dodal technologii a Adidas své tenisky. No a mluvící boty v rámci projektu Art &Copy&Code byly na světě!

Prototyp bez výroby?

Prozatím jen prototyp sportovních adidasek má v sobě základní pc desku se senzory, čidlo k měření tlaku, rychloměr, gyroskop, malý reproduktor a vše je spojeno přes bluetooth s chytrým mobilem. V něm je nainstalována aplikace, která zpracovává a analyzuje data ze všech čidel v botkách. Technologie monitoruje váš pohyb a průběžně jej vyhodnocuje. A díky vloženým cirka 250 slovům a frázím, můžete jako hodnocení vašeho pohybu slyšet z bot například:“No nic moc“, „To je bída“ „Konečně“ „Přidej!“ „Neblázni!“

Humorně suchý Google+

A tím to nekončí! Milé tenisky jsou schopny se propojit na Google+ a hodit i tam nějakou tu (někdy hodně sarkastickou) hlášku. Třeba něco jako: „Kdyby se stání na místě považovalo za sport, jsi mistrem světa.“ Prostě ti, kdo technologii vyvíjeli, do ní vložili i trochu humoru a ironie, díky níž si bota „domýšlí“ co tak asi v dané chvíli praktikujete a podle toho její hlasové bonmoty vyznívají.

Hýbej se člověče!

Chytré mluvící boty by mohly být jakousi „motivací“ k pohybový aktivitám a sportování. Tak nějak vyhecovávat lenivce nebo popohánět vytrvalce. Ale od nápadu je k plošné realizaci ještě hodně daleko. Tyto adidasky jsou určeny jen pro basketbal a navíc Google ústy svého mluvčího prohlásil, že firma nemá zájem něco podobného prodávat, a jde jen o jakousi ukázku toho, čeho všeho je technologie (a jejich vývojáři) schopna.

I když, kdo ví. Má již na triku brýle Google Glass, chytré vidličky Hapifork nebo sluchátka Beats. Tak uvidíme.

Úvodní obrázek: Bigstockphoto.com

Boty a obuv