3/12
Co si obout do sychravých dní?

Co si obout do sychravých dní?

3. prosince 2014 v 19.30, Kozačky, Kožené boty, Sportovní boty, Tenisky, Vysoké podpatky, Zimní boty

Sponzorované odkazy

Podzim je v plném proudu a sychravých dní přibývá. Máte ty správné boty pro tyto dny? A co si vlastně obout do sychravých dní?

Vše co si obouváme na nohy, tedy veškerá obuv a boty, podléhají stejně jako oděvy módním vlnám. Jaké trendy přináší botky do chladu, tedy i do sychravého podzimního počasí? Co letos frčí, co je praktické, a co módní?

Neposlušné tenisky

V žádném ženském botníku by neměly chybět tenisky, které jsou praktickým krokem k pohodlí. Navíc jsou dnes k mání i tenisky zateplené. Jedinečnou variantou pak jsou tenisky na klínku. Tento zpočátku briskní výstřelek návrhářů se stal doslova trendem. A to super pohodlným, když opticky přidá nositelce na výšce a tím zeštíhlí siluetu. A tyto tenisky lze nosit k jakémukoli outfitu, vypadají totiž skvěle ke všemu.

MichaelPollack/Flickr.com

MichaelPollack/Flickr.com

Klasika lodičková

Dalším kouskem jsou klasické lodičky, které lze obout variabilně k mnoha outfitům. Elegantní lodičky jsou tu stále, a zůstávají standardem v módě mezi botami. Je zcela obojetné, co zrovna letí, frčí a je v kurzu, lodičky přežívají každoročně a neustále dál. Velmi šik a trendy je lodičková obdoba s přídavkem zapínání a sponek.

LibraryRachel/Flickr.com

LibraryRachel/Flickr.com

Polobotky

Nezbytné jsou pak polobotky na nízkém podpatku, jež se dají nosit do práce, do města a na různé pochůzky. Polobotky mohou být i šněrovací, takové jsou nejvíce populární, jelikož jsou inspirovány pracovní obuví. Velmi pohodlnou variantou jsou také nazouvací uzavřené polobotky na klínku, s náznakem jazyka.

Eckeller/Flickr.com

Eckeller/Flickr.com

Bez kotníkáčů ani ránu

Stejně tak i vysoké šněrovací boty, které jsou neustále se opakující klasikou v módě. A to nejen pro volnočasové altisty, nýbrž se stávají součástí mnoha outfitů. Jsou v současnosti velkým módním trendem. A nosit je lze na několik způsobů – zcela zašněrované, nebo jen napůl.

Holiny a holínky

A nezapomínáme ani na holínky, které ochrání nohy od mokra a deště. A současná móda jim dává zelenou i k jiným nežli dešťovým outfitům, holínky se nosí i mimo mokro, k džínám, anebo i sukním.

MarinHufnagl/Flickr.com

MarinHufnagl/Flickr.com

Mokasíny

Mokasíny zůstávají stálici obuvnické módy, a ani letos tomu není jinak. Jsou velmi příjemnou pohodlnou alternativou k čemukoli – od kalhot a džínů, až k sukním.

Nesmrtelná platforma

Obuvi na platformě a vysokých podešvích nikdy neodzovnilo. Vrací se v mnoha podobách a rozličných provedeních již mnoho let. Klínová obuv má mnohdy klín skryt,a tak rafinovaně přidávají nositelce další centimetr na výšku.

CharlotteRobin/Flickr.com

CharlotteRobin/Flickr.com

Nízké kozačky

Obuv, jež patří rovněž k navracejícím se typům bot. Zkrátka severský styl slaví návrat. Nízké kozačky s prošíváním, kožešinovým lemem, přezkami a pánském stylu – to je letošní design těchto botek. A téměř všechny mají široký podpatek a hrubší podrážku.

Úvodní obrázek: RichardGilles/Flic­kr.com

Boty a obuv