15/12
Boty se zvířecími motivy – jeden z podzimních trendů?

Boty se zvířecími motivy – jeden z podzimních trendů?

15. prosince 2014 v 00.00 , Boty a výrobci

Sponzorované odkazy

Říkala jsem si, že zvířecí motivy si odžijí svůj jepičí módní život a na nějakou dobu se zas vytratí z našeho dohledu. Nicméně již několikátou sezónu si s nimi módní návrháři pohrávají a střídají konkrétní postavy zvířat s potisky jejich typického zbarvení. Chvíli jsme unešení z šatů s gepardím potiskem a za chvíli fandíme tričku se zebrou. Co je ovšem největší delikatesa, jsou boty se zvířecími motivy.

Šaty s potiskem koček. Autor: (http://www.topofmind.sk/croppŠaty s potiskem koček. Autor: (http://www.topofmind.sk/cropp

Je to stále ještě něco méně ohraného a unilého. Mikina nebo legíny s leopardím potiskem už dnes nikoho nezaskočí. Kdežto jedny výrazné boty mohou udělat skvělý výsledný efekt. Jak je ale nosit a nepřehnat to? Nic se nedá pokazit se slim džínami a koženkovou bundou. Skvělé jsou dlouhé pletené svetry s velkými protrhanými oky. Ano, trošku smícháme grunge a trošku punku, výsledná módní polévka je na první pohled až moc výrazná, ale ve finále chutná skvěle. Neznamená to, že letošní sezóna bude odrazem mini zoo na našich nohou, pouze to, že zvířecí motivy se opět promítnou do módního světa a opět v různých podobách. Abychom se vyvarovali omylu. Takto zdobené boty byly hitem především letní sezóny a zebří vzor nebo leopardí potisk zdobil především balerínky. Občas se objevily takové tenisky nebo sneakers. Velkou nabídku jsme si mohli prohlédnout u značky Baťa, kde momentálně zakoupíme takové modely ve výprodeji.

www.flicker.com/empty_roadwww.flicker.com/empty_road

Zebří vzor zdobil také obuv od značky Geox a již před několika lety jsme mohli obout hnědo-černé tenisky s tygřím vzorem značky Killah.

Nelze jednoznačně říci, že jsou zvířecí potisky na obuvi letos jedním z trendů. Spíše jsou to takové bárky houpající se na kraji módních must have kousků.

Autor úvodní fotografie: https://www.flickr.com/…4022857@N04/

Boty a obuv