13/12
Podzim je správný čas pro holínky a gumáky!

Podzim je správný čas pro holínky a gumáky!

13. prosince 2014 v 00.00, Gumové boty, Kožené boty

Sponzorované odkazy

Přichází podzim a s ním proměnlivé a hlavně nevyzpytatelné počasí. Chvíli sluníčko, vítr, za pár okamžiků déšť nebo dokonce sníh. Podzim byste určitě neměla podceňovat. Kupte si obuv, která všechny tyto změny počasí ustojí. Zvolte holínky nebo gumáky. Tento druh obuvi není jen pro děti, naopak je velmi trendy už pár let a tento podzim opět.

Holínky

Pokud chcete něco trochu více seriózního volte spíše holínky, které se vyrábí z gumy, ale i jiných materiálů jako je třeba kůže nebo kombinace více materiálů. Letos jsou in hlavně v šedé, hnědé ale i černé barvě. Holínky jsou velice komfortní a dají se vzít do města, do práce, ale zároveň klidně i na ranč. Nejlépe se hodí k úzkým kalhotám a džínám, které zastrčíte dovnitř, jsou ovšem hezké i k sukni.

holínky; zdroj: botovo.cz

holínky; zdroj: botovo.cz

Gumáky

Co si představíte, když se řekne gumáky? Gumovou vysokou obuv, kterou používali sedláci na poli nebo děti za deštivého počasí? To stále platí. Ovšem gumáky už nejsou jen pro sedláky a děti. Našli si uplatnění na přehlídkových molech a určitě by neměli chybět ani ve vašem botníku.

V obchodech i na internetu najdete různé druhy, výšky, barvy, vzory… Koupit si můžete gumáky kotníkové, klasické nebo i do výšky těsně pod kolena. Vyrábí se různé barevné, s puntíky, kytičkami, různými vzory, jsou hodně rozmanité, veselé, bláznivé, ale hlavně pozitivní.

barevné gumáky; zdroj: internetovy-obchodni-dum.cz

barevné gumáky; zdroj: internetovy-obchodni-dum.cz

Ráno vstanete do práce nebo školy, venku bude pršet. Takový klasický zamračený podzimní den. Potom ovšem nazujete své barevné gumáky s puntíky a to vám zaručeně zlepší náladu.

Navíc na cestě můžete klidně šlápnout do kaluže nebo bláta a může i pršet. Gumáky potom jen jednoduše omyjete a budou zase jako nové. A vaše nohy budou celou dobu v teple a suchu.

leopardí gumáky; zdroj: internetovy-obchodni-dum.cz

leopardí gumáky; zdroj: internetovy-obchodni-dum.cz

Ale tenisky ani lodičky ještě nezavrhujte. Gumáky je vhodné nosit pouze za deštivého počasí nebo když si nejste jisté, jak bude. Pokud se uprostřed podzimu objeví ještě pár pěkných dní, obujte raději tenisky nebo jinou vzdušnější obuv. Gumáky noste vždy s ponožkami. Bez nich by se vám mohla zapařit noha a to je nebezpečné kvůli plísním a jiným zdravotním nepříjemnostem.

Úvodní obrázek: internetovy-obchodni-dum.cz

Boty a obuv