22/5
Holínky na jaro – nejlepší obrana proti dešti

Holínky na jaro – nejlepší obrana proti dešti

22. května 2014 v 00.00, Gumové boty

Sponzorované odkazy

Pohodlné, praktické, univerzální a především milované i nenáviděné. Myslím tedy gumáky – holínky. Vzpomínám si, jak v nich děda kopal brambory a jak v jejich vysokém provedení kamarádi lovili ryby. Vzpomínám, jak jsme v nich běhali jako děti a jak v nich spala koťata. Jak se z něčeho takového, jako jsou holínky, může stát trend?

Holínky na jaro. Autor: www.asos.com

Holínky na jaro. Autor: www.asos.com

Když se podíváme do módní historie, nalezneme v ní mnoho odrůd soudobých módních zvyků, které se nám dvakrát nezamlouvají. Třeba muži v sukních, džíny jako pracovní kalhoty, kombinézy – overaly, jezdecké kozačky pro muže a také holínky. Proč bychom nemohli přetvářet módní svět, když nabízí tak neomezené možnosti.

Stylové holínky. Autor: www.asos.com

Stylové holínky. Autor: www.asos.com

Holínky dnes zakoupíme téměř v jakékoliv prodejně s módou a obuví. Dejte si ale při výběru pozor a raději se poohlédněte po kvalitní variantě, nežli upřednostníte nízkou cenu. Není materiál jako materiál a jistě si nechcete s holínkami domů odnést i plísně nebo zapáchající nohy. Ano, materiál dokáže opravdu hodně. Navíc nekvalitní holínky často propouštějí vodu a my si je přeci kupujeme zejména do deštivého počasí.

Staré dobré gumáky dostávají nové kabátky a tak vypadají stále více stylově a módně. Nepatří pouze do promáčených ulic, ale i na běžné nošení. Některé z nich připomínají více lesklé kozačky, než holínky. Uvítáme je také v době festivalů. Není snad lepší tip na festivalovou obuv. Šortky, holínky a košile! Navrch pro jistotu ještě křiváka, když by se ochladilo a můžeme vyrazit.

Lesklé gumáky. Autor: www.asos.com

Lesklé gumáky. Autor: www.asos.com

Holínky nepatří mezi must-have kousky sezóny. Jsou spíš stálicemi, jako na příklad balerínky. Jejich varianty jsou nekonečné, ale je pravda, že se nejedná primárně o obuv vhodnou do pracovního prostředí, jako je na příklad banka. Zato pro volnočasové aktivity mají lahodně rozmanité využití. Kombinujeme holínky a šaty, šortky, jezdecké kalhoty nebo sukně.

Holínky Hunter. Autor: www.asos.com

Holínky Hunter. Autor: www.asos.com

Autor úvodní fotografie: www.asos.com

Boty a obuv