2/4
Boty na podpatku CCC: Žijte si na vysoké noze!

Boty na podpatku CCC: Žijte si na vysoké noze!

2. dubna 2012 v 00.00, Boty a výrobci

Sponzorované odkazy

Milé dámy, přichází jaro a s ním i doba krátkých sukní, které rafinovaně odhalí vaše nožky. Nechte je vyniknout v botách na vysokém podpatku, které nejen vypadají sexy, ale i krásně opticky prodlouží celkovou siluetu. Boty na podpatku můžete obout téměř ke každé příležitosti. Hodí se nejen pro formální události, ale i pro běžné nošení. Vždy vám dodají sebevědomí a navíc se v nich budete cítit přitažlivě a žensky v každé situaci.

Vysoké podpatky však nemusí být pro každého. Pokud se obáváte, že v nich nezvládnete ladnou chůzi, sáhněte v obuvnictví po botách na klínku. Chodí se v nich velice pohodlně a nositelce dodávají větší pocit jistoty. Navíc vás i po celodenním nošení večer nebolí nohy. Boty na klínku se vyrábějí již od 30. let, ale svůj velký boom zažívá až v posledních letech. A jaký typ outfitu se k nim nejlépe hodí? Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty radí: „K těmto botám jsou ideální kratší kalhoty, takzvané chinos, nosí se lehce ohrnuté a dávají tak vyniknout jak štíhlým kotníkům, tak botám samotným. K šatům z lehkých materiálů pak volíme spíše klínkové sandálky.

Boty na podpatku CCC: Žijte si na vysoké noze! (http://www.botyaobuv.cz)

Jak na podpatky

Pokud vás čeká večerní party nebo divadlo, nebojte se sáhnout po jehlových podpatcích, které vám dodají větší sex-appeal. Budete si v nich připadat jako popelka, protože opticky zmenšují chodidla a přitom vám nádherně prodlouží nohy. „Ideální jsou podpatky, které nemají více než 10 cm,“ tvrdí Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty.

„Velmi vysoké podpatky jsou vhodné spíše na kratší nošení,“ dodává. Jaké ideální oblečení vybrat k vysokým podpatkům? Pro formálnější look volíme šaty v délce ke kolenům. Velký návrat teď slaví i pencil skirt v délce lehce pod kolena, která vykouzlí krásně ženskou siluetu a boty na vyšším podpatku k nim vypadají opravdu sexy. K botám na tzv. jehlách se nebojte nosit také skinny jeansy či elegantní široké kalhoty s vysokým pasem inspirované sedmdesátými léty.

Síla nebo tloušťka podpatků je také spíše otázkou praktičnosti než vhodnosti k určitému typu oděvu. Obecně platí, že městská móda nahrává botám na platformě a podpatkům silnějším a nižším, tenké jehly pak vytáhneme ze šatníku především na večírky, plesy a různé společenské události.

Na podpatcích vynikne celá postava, protože se v nich „nesete“ úplně jinak než při nošení nízkých bot. Chůze v nich působí sebevědoměji a více rafinovaně, samozřejmě za předpokladu, že v nich umíte správně chodit. Pokud s vysokými podpatky začínáte, zkuste si nejdřív trénovat doma. Až si budete více jistá v kramflecích, můžete v nich třeba protančit celou noc na bále se svým vysněným princem.

Boty na podpatku CCC: Žijte si na vysoké noze! (http://www.botyaobuv.cz)
Boty na podpatku CCC: Žijte si na vysoké noze! (http://www.botyaobuv.cz)

Boty a obuv