5/1
Hirundo: Klasické tenisky vyrobené pomalu, poctivě a udržitelně

Hirundo: Klasické tenisky vyrobené pomalu, poctivě a udržitelně

5. ledna 2022 v 00.00 , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

U sporty bot Hirundo jde především o to, aby byly co nejjednodušší. Jejich design je tedy spíše jednoduchý a klasický. A materiál? Jednoduše udržitelný. Jejich výroba? Jednoduchá a pomalá. Žádné rychle se pohybující manufaktury a továrny s malými dětmi pracujícími přesčas. Žádné přepravy materiálů z celého světa ke snížení nákladů. Tenisky Hirundo dláždí cestu módě, která je tak ocenitelná a bez viny, jak jen může být (je totiž udržitelná).

Tenisky lze nejlépe popsat jako klasiku s nádechem barev. Mají celobílý design, ale s nádherně zářivými podrážkami a patkami, které jednoduše vyskočí nad jejich celobílé pozadí. Hirundo (vyslovováno Hee-Roon-Dough) nabízí až deset různých barevných variant, mezi jemnými a poutavými odstíny, a také jedny celočerné boty.

Slow Fashion

Boty, které byly navrženy, vyrobeny a vyrobeny ručně v Portugalsku, propagují hnutí zvané ‚Slow Fashion‘, kde jsou produkty vyráběny svědomitě, se spravedlivými pracovními podmínkami, udržitelnými postupy, a co je důležitější, jsou navrženy tak, aby vydržely. Tudíž máte s nimi na 4–5 let vystaráno.

Tenisky jsou vyrobeny z fair-trade kůže, gumy, látky, korku a dalších komponentů, které pocházejí jen pár hodin od továrny ve městě Porto. Navrženo nejen pro posílení místních podniků, ale také pomáhá snižovat uhlíkový dopad bot, protože materiály se neposílají z celého světa. Tvůrci poukazují na to, že tenisky Hirundo jsou nejen certifikované jako uhlíkově neutrální, ale jsou také fair-trade, přičemž pracovníci dostávají spravedlivou mzdu a jsou zaměstnáni za podmínek schválených pracovníky.

Jsou tenisky přelomové?

To je diskutabilní. Počítají vaše kroky a posílají statistiky do vašeho telefonu? Pochybuji. Zkrátí váš čas ve sprintu o 5 sekund? Asi ne. Jsou však důkazem konceptu, který ukazuje, že boty mohou vypadat skvěle, vy se v nich cítit pohodlně a mohou dlouho vydržet. Projekt tenisky Hirundo je zatím ve fázi počátku běžné komerční výroby.

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv