1/6
Converse Renew: udržitelné tenisky z recyklované bavlny

Converse Renew: udržitelné tenisky z recyklované bavlny

1. června 2020 v 00.00 , Boty a výrobci , Boty Converse , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Chtěli byste si pořídit si prima tenisky, a přitom chránit životné prostředí a přírodu? Se značkou Converse to jde velmi jednoduše – kupte si kousek z jejich kolekce Renew a je to!

modely jsou tvořeny z recyklované bavlnymodely jsou tvořeny z recyklované bavlny

V současnosti je udržitelnost, ochrana příroda y životního prostředí nedílnou součástí vozí a předsevzetí mnoha značek v módním průmyslu. Tato udržitelnost se týká nejen oblečení, ale i módních doplňků a obuvi. Nejinak je to u značky Converse.

recyklovaná bavlna se natrhá na proužky a ty se dále zpracovávajírecyklovaná bavlna se natrhá na proužky a ty se dále zpracovávají

Jejich nový a odpovědný přístup k udržitelnosti patří mezi jedno z předsevzetí, které si značka Converse stanovila ve svých dlouhodobých plánech. A právě proto přichází s další svojí cool kolekcí obuvi nazvanou Renew (česky obnovit), která je navržená s vizí budoucnosti bez odpadu.

Kolekce Renew

Značka Converse začala v kolekcích Renew transformovat nechtěné a odpadové materiály na nositelné kolekce s příběhem. Minulý rok přišla s recyklací lahví, pak džínovinou a teď si vzala do parády použitou bavlnu.

Kotníkové Converse Chuck Taylor Renew za 2 090 KčKotníkové Converse Chuck Taylor Renew za 2 090 Kč

Klasické Chucky značky Converse tak prošly proměnou – změnily svůj svrchní materiál, který se skládá ze třiceti až čtyřiceti procent z recyklované bavlny. Použitá bavlna tak dostala spolu s recyklovanými tkaničkami z polyesteru a recyklovanou přebroušenou podešví druhý život.

Kotníkové Converse Chuck Taylor 70 Renew za 2 590 KčKotníkové Converse Chuck Taylor 70 Renew za 2 590 Kč

Suma sumárum lze ří, že celý výrobní proces obuvi je o zpracování použitých materiálů. Dává sporty botkám originalitu a vytváří jedinečnou texturu, která je podtržena zemitými barvami.

Nízké Converse Chuck Taylor Renew ve dvojí barvě za 1 990 KčNízké Converse Chuck Taylor Renew ve dvojí barvě za 1 990 Kč

Kousky z kolekce Converse Renew jsou k mání ve znovu otevřené prodejně Converse ve Westfield Chodov a u vybraných prodejců – Queens.cz, Footshop.cz a dalších. Vše o aktuálních kolekcích Converse najdete na jejich stránkách Converse.com.

Nízké Converse Chuck Taylor 70 Renew za 2 490 KčNízké Converse Chuck Taylor 70 Renew za 2 490 Kč

Sledovat novinky jejich obuvi můžete i na sociálních sítích

O značce Convesre

Značka Converse vyrábí Chuck Taylor All Star a One Star tenisky už po více než jedno století a nyní pracuje na vytvoření nové streetové klasiky. To, co od nich na nohách nosíte, je tudíž inspirováno sportem, ulicí a kulturou. Jejich doménou je street styl. Chucky od Converse byla a jsou oblíbené napříč generacemi, protože byly a jsou vždy “na pohodu”. Nikdo neví, jakou cestou se vy sami vydáte, ale jedno je jisté, že Converse si na cestu přibalíte nebo obujete.

Zdroj foto: Converse

Autor: Pavla Košík jelínková

Boty a obuv