29/12
Barva roku 2022 ovlivní nejen oblečení, ale i obuv

Barva roku 2022 ovlivní nejen oblečení, ale i obuv

29. prosince 2021 v 00.00 , Baleríny , Kožené boty , Sportovní boty , Tenisky , Vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Jako každým rokem, i letos jsme se dočkali verdiktu v podobě barev roku pro rok 2022. Zatímco Institut Pantone vybral veselou a příjemně sytou barvu, společnost PPG se orientovala spolu se značkami Sherwin-Williams a Glidden na jemné odstíny. Co to pro nás znamená?

barva PPG Olive sprig

Jaké barvy roku 2022 byly zvoleny?

  • značka Glidden zvolila šedozelenou Guacamole Color (avocadová pomazánka)
  • firma PPG vybrala olivově šedou Olive sprig (olivová snítka)
  • Sherwin Williams zacílila na šedozelenou Evergreen Fog (stálezelená mlha)
  • a Institut Pantone vybral sytě modrou fialovou Very Peri

barva Sherwin Williams Evergreen fog

Jelikož kromě Pantone se další jemné barvy řadí spíše do designu interiérů, technologií, průmyslového designu a barev zdí se stěnami spolu s nejrůznějšími nátěry, zbývá pro módu a obuv barva od Institutu Pantone.

barva Glidden Guacamole

Barva Very Peri

Pro rok 2022 byla zvolena Institutem Pantone barvou roku Pantone 17–3938 Very Peri. Tato jemně sytá barvička v sobě spojuje věrnost a stálost modré s energií a vzrušením červené. Představuje posilující směs nového v oblasti módy – obuvi a oblečení, krásy, bytového zařízení, designu produktů, ale i obalů.

Very Peri v oblečení a módě

Very Peri jako teplý a přátelský modrý odstín s bezstarostnou sebedůvěrou a radostným přístupem, povzbuzuje neomezený výraz a experimentování v módě a oblékání. Tento příjemný modrý odstín zobrazuje dynamickou přítomnost a rozmarnost, která se hodí k nepředvídatelným barevným harmoniím a spontánním barevným variantám.

Kreativně i na nohách

O módě a obouvání to platí více než kde jinde. Very Peri může být oslavou módních kreací, vítězstvím barevnosti roku 2022 a obuv v ní bude cool a trendy doplňkem k jakémukoli outfitu. Můžete si vybrat pro své módí vyjádření různé materiály, povrchové úpravy a textury, od třpytivé metalízy, lesklého lesku a high-tech materiálů až po ručně vyráběný vzhled a přírodní vlákna.

Jak naložit s Very Peri?

Je libo celo fialovou modrou botku? Nebo raději jen s jemným akcentem a prvky ve fialovomodré? Nebo do klasické barvy vložíte tkaničky v barvě Very peri? Doladíte své oblíbené botky ponožkami, podkolenkami nebo punčochami či punčochovými kalhotami v barvě Very Peri? Vše je dovoleno a nic není nemožné!

Very Peri jinde v módě

  • Oblast kosmetiky a krásy – Ta si barvu Very Peri určitě oblíbí. Je to barva pozitivní, neotřelá a smělá. Dodá cool výraz očím, nehtům i vlasům (ideálně decentně v pramenech, nebo jen ofině atp) a to od barev Very Peri ve třpytivých a glamových až po zaprášené matné odstíny.
  • Very peri u vás doma – barva evokující novou modernost, vnáší do domácích interiérů pocit hravé svěžesti a oživuje prostor prostřednictvím neobvyklých barevných kombinací. Hodí k řadě různých materiálů, textur a povrchových úprav, poskytuje barevný třpyt, ať už proniká malovanou stěnou, elegantním nábytkem nebo domácí výzdobou, anebo jen působí jako zajímavý a poutavý akcent ve vzoru.

Zdroj foto: Pantone.co; Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv