23/3
Conversky v novém hávu

Conversky v novém hávu

23. března 2020 v 00.00 , Boty a výrobci , Boty Converse , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Značka Converse nespí na vavřínech. Dnes vám představujeme novou limitovanou kolekci Breaking Down Barriers. Tak pokud máte rádi basktebal, neváhejte a jděte do nich!

Kolekce byla vytvořena jako pocta trojici afroamerických hráčů basketbalu, kteří v roce 1950 navždy zbořili rasové bariéry NBA.

Sportovní historie

Značka tak symbolicky připomíná významné období sportovní historie a vzdává hold týmům The New York Knicks, Boston Celtics, Washington Capitols a Detroit Pistons, které navždycky posunuly historii kupředu.

Jak to bylo?

Prvním Afroameričanem, který se stal součástí NBA a zbořil tak rasový stereotyp, byl Chuck Cooper. Chuck byl draftován týmem Boston Celtics, a právě jemu je symbolicky věnovaný model, který nese název Celtics. Model Knicks oslavuje kariéru Nata „Sweetwater" Cliftona, prvního hráče, který podepsal kontrakt s NBA týmem New York Knicks.

Posledním z trojlístku hráčů, kterým je věnovaná tato limitovaná kolekce, je Earl „Big Cat" Lloys. Model Pistons symbolicky zdůrazňuje, že všichni tři afroameričtí sportovci se v nějakém období jejich kariéry ocitli právě v týmu Pistons.

Limitované edice

Každý hráč – tedy jak Chuck Cooper, tak Nat Clifton i Earl Lloys mají svoji „osobní“ limitku v barvě dresů týmů Knicks, Celtics a Pistons na klasických siluetách Pro Leather a Chuck 70.

Významným momentem u značky Converse je historicky první uvedení jména jiného hráče než Chucka Taylora na patě tenisky. Na zadní straně jazyka boty je uvedeno jméno hráče, kterému je model věnován, jeho číslo a tým. Každý model Chuck Taylor a Pro Leather obsahuje Harwood Classics logo a saténové prvky, které odkazuji na materiál dresů hráčů.

Všechny kousky kolekce jsou originální, jedinečné a jednoznačně cool. Kotníkáče Converse v hávu NBA jistě stojí za to.

Zdroj foto: Converse

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv