22/10
Nesmrtelné farmářky

Nesmrtelné farmářky

22. října 2019 v 00.00, Kozačky, Kožené boty, Sportovní boty, Zimní boty

Sponzorované odkazy

Kotníkové šněrovací botky jsou stále v oblibě. Mezi nimi vynikají pořád dokola farmářky. A tak se zdá, že jsou nesmrtelné a neustále módní. Dejte vale vysokým podpatkům a vykročte pohodlně, prakticky a stylově. To vše farmářky bezesporu jsou.

Pohodlné a pevné farmářky se stávají nesmrtelnou stylovkou a cool obuví v každém směru. Trendy obutí, které je do podzimního chladného a často deštivého počasí jako dělané.

Věděli jste, že původním účelem těchto kotníkových bot byla pracovní oblast a ve světě se jim říkalo také workers? Lidé je obouvali na práci do polí, na farmách, ale i do továren a do lesa. A právě podle farem a oblibě těchto bot pro práci v zemědělství se odvíjel jejich název.

Looky, které berou dech

A protože to byly kotníkáče praktické, pohodlné a cool, dostaly se rychle mezi běžnou obuv, kde jsou dodnes velmi oblíbeným artiklem. A obouvají je všichni a ke všemu – nejen obyčejní lidé, ale i muzikanti, herci, zpěváci, influenceři a youtubeři. Díky tomu vznikají někdy neuvěřitelné outfity a looky, které berou dech a prosakující z hvězdného světa do toho našeho běžného.

Proč jsou tak oblíbené?

Proč jsou farmářky tak oblíbené? Je to jednoduché, jsou totiž pevné, nepromokavé, zpevňují kotník a dodávají stabilitu noze. Díky hrubé podrážce nekloužou a projdou jakýmkoli terénem bez újmy. Tedy až na špínu, kterou lze ale dobře odstranit.

Hrubá podrážka s traktorovým vzorem je prošita a její kvalitní zpracování včetně celé boty, nabízí možnost širokého využití. Nepromokavost a voděodolnost farmářky je dána způsobem výroby, když svršek je vtlačen do podrážky a poté celý prošit.

Barevnost přišla až časem

Původně byly farmářky jen žluto hnědé, ale časem se díky tvořivosti výrobců objevily v mnoha dalších barvách – šedé, černé, hnědé, modré, červené i s all over potiskem. Tak se staly ještě četnější součástí mnoha barevně laděných looků.

I v zimě je obujte

Ani v zimě se jich nemusíte vzdávat. Dnes jsou farmářky k mání nejen v mnoha barevných verzích, ale také jarně podzimních a zimních variantách. Ty zimní mají uvnitř kožíšek, často i zdobící i okraj a lem boty zevně. Kožešinová podšívka krásně zahřeje a pletený či kožešinový lem okolo kotníků je trendy prvkem zimních farmářek.

Nosí se k džínám, stejně jako k sukním a šatům, legínám a dlouhým svetrům. Sluší parce a delší bundě, stejně jako vestě se svetrem, nebo pleteným šatům s hrubšími punčocháči. A stále cool jsou do nich shrnuté dlouhé pletené podkolenky nebo návleky.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv