20/3
Nové Nike Air Max 180 BLN přichází!

Nové Nike Air Max 180 BLN přichází!

20. března 2019 v 00.00 , Boty Nike , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Chcete mít doma v botníku něco jedinečného a originálního? A milujete tenisky a osmdesátá a devadesátá léta? Pak vám nesmí chybět nové Nike Air Max 180 BLN!

V rámci oslav Air Max Day, který připadá letos na 26. března, uvede Nike speciální model Nike Air Max 180 BLN inspirovaný kultovním městem s unikátním nočním životem a hudební kulturou – Berlínem.

Konec osmdesátých let nebyl pro Berlín jen ve znamení pádu zdi a sjednocení Německa, a z tohoto místa se stalo kvetoucí kulturní centrum. Umělci, designéři a další se hrnuli do Berlína a spolu s nimi i přední světová elektronická hudba, což vedlo k vzniku unikátní klubové scény.

Berlín před a po pádu zdi

Berlín byl považován odedávna za liberální místo. A západní Berlín se vždy řídil svými vlastními pravidly. Po pádu zdi se dříve dané artikly obou táborů nějak mimovolně přetavily do jedinečné kreativity i osobitosti obyvatel Berlína.

Zrod Nike Air Max 180

A v tomu blízkém období (roku 1991), spatřil světlo světa model Nike Air Max 180 z dílny designérů Bruceho Kilgoreho a Tinkera Hatfielda. Ti využili nových pokroků a přišli s bublinou viditelnou ze 180°.

Připomínka berlínské scény

A právě k připomínce vývoje berlínské scény bude na Air Max Day uveden nový model Nike Air Max 180 BLN, jehož neonové prvky odkazují na paprsky světla jako synonyma pro klubový život a zároveň kontrastují s šedou v odkazu na berlínskou zeď.

Průhledná podrážka odhaluje slova „UNITY“ na pravé noze a „FREEDOM“ na levé. Ta mají připomínat sílu a schopnost hudby spojovat lidi dohromady a oslavovat klubovou scénu, která umožňuje každému být sám sebou.

Nike Air Max 180 BLN budou v prodeji v Berlíně od 26. března, a od 30. března také prostřednictví SNEAKRS aplikace po celé Evropě, tedy i u nás v Česku.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv