9/4
Air Max Day s VaporMax a Air Max v manšestru

Air Max Day s VaporMax a Air Max v manšestru

9. dubna 2017 v 00.00, Boty Nike, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Celosvětové oslavy Air Max tenisek jsou u konce, ale s nimi přišel i očekávaný launch nového revolučního modelu Nike VaporMax, k nimž se brzy přiřadí i manšestrové Air Maxy, které byly zvoleny vítězem letošního Nike Vote Forward.

Novinku, která byla uvedena v rámci Air Max Day 2017 v Praze, nesmíte přehlédnout. Nike Air VaporMax, to je prostě chození po vzduchu: lehké a konzistentní odpružení pod nohama, které zároveň nabije energií.

Nike Air VaporMax

V roce 1987 byl prvotní debut sporty botek Nike Air Max, a tento první model ukázal velkou, viditelnou tlumicí jednotku Air, tzv. bublinu. V roce 1997 byl u modelu Air Max 97 designéry vyvinut technologie, jež tuto bublinu roztáhla pod celé chodidlo. Následovaly další drobné krůčky a dnes je to téměř 30let od prvních Nike Air Max, přičemž nejnovější inovací jsou nové Nike Air VaporMax, která mají novodobé tlumení po celé délce podrážky a nabízí lehké, pohodlné a konzistentní odpružení.

Nike Air VaporMax Flyknit

Nike Air VaporMax Flyknit

Nové technologie dovolují, aby jednotka VaporMax Air působila jako samostatná podrážka. U předchozího modelu musely být bubliny od sebe izolovány sekundární pryžovou vrstvou pro ochranu a zlepšení trvanlivosti. To už u nového modelu neplatí. Inovace umožňují začlenit vzduch a vnější vrstvu do jedné celostní jednotky VaporMax Air. Tento pokrok odbourává potřebu vkládat do boty tradiční pěnovou mezipodešev.

Nike Air VaporMax Flyknit Platinum

Nike Air VaporMax Flyknit Platinum

Nová mezipodešev dosahuje větší flexibility a odpružení, aniž by byla ohrožena struktura, a to při současném snížení hmotnosti. Máte pocit, že jsou vaše nohy bavlnce, a díky lepší odezvě doslova vyrábí energii. Nike Air VaporMax kombinují jednotku Air po celé délce podrážky se svrškem Flyknit, čímž zaručují maximální oporu a nízkou hmotnost boty. Nike Air VaporMax jsou k mání od konce března 2017 v obchodech.

Nike Air Max v manšestru jsou vítězem Nike Vote Forward 2017

U příležitosti oslav tenisek Air Max Day se jako každoročně konala soutěž Vote Forward, kde lidé z celého světa hlasují pro nejoblíbenější model, který se zase vrátí do prodeje. V tomto roce Nike oslovila dvanáct designérů, umělců, DJs, prodejců tenisek, aby vytvořili nové revoluční styly modelů Nike.

Nike Air Max v manšestru

Nike Air Max v manšestru

Mezi dvanáctkou kreativců jsou

 • Alexandra Hackett (Londýn)
 • Artemy Lebedev (Moskva)
 • Bunyamin Aydin (Istanbul)
 • Celement Balvoine (Amsterdam)
 • Fabikr (Soul)
 • Kyle Ng (Los Angeles)
 • Lourdes Villagómez (Mexiko City)
 • Naotaka Konno (Tokio)
 • Sean Wotherspoon (Los Angeles)
 • Shangguan Zhe (Šanghaj)
 • Tianzhou Chen (Peking)
 • Venus X (New York)

Vznikly opravdu zajímavé kousky, avšak nejvíce hlasů získal Sean Wotherspoon, jehož hybridní design modelu Nike Air Max 97 a Nike Air Max 1 s manšestrovou úpravou inspirovanou vintage čepicemi z 80. let se brzy dostane do prodeje. Jeho manšestrové Air Maxy, které byly zvoleny vítězem letošního Nike Vote Forward.

Kdo je Sean Wotherspoon můžete zhlédnout ve videu.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv