22/2
Trendy v teniskách do sezóny 2019. Bez čeho se neobejdete?

Trendy v teniskách do sezóny 2019. Bez čeho se neobejdete?

22. února 2019 v 21.45, Tenisky

Pokud stejně jako my máte sice nepočitatelně mnoho párů bot, ale přesto v 9 z 10 případů vyrazíte ven v teniskách, pak patří tento článek právě vám. Ono to ani s těmi teniskami není ale tak lehké, podléhají, stejně jako všechno, módním vlnám. Projděte si tedy s námi čím do nové sezóny doplnit teniskový arzenál, tak abyste byla letos trendy.

Klasická bílá

Jednoduché, kompletně bílé tenisky zůstávají nadále ve hře. Již několik tvoří pevnou stálici v našich botnících, skvěle pasují ke každému modelu a hodí se do každého počasí. Teda moment, ne tak úplně. Jakmile je venku blátivo, nebo prší, což se zjara děje často, mění se procházka v bílých teniskách spíše v horor než v hezký zážitek, a rozhodně boty nepůsobí sexy. Šetřete si tedy bílé tenisky na léto a na jaře sáhněte spíše po kotníčkových kožených botách.

Platforma

Přejete si být za každou cenu vyšší, ale na sobotní oběd s kamarádkou působí podpatky trapně? Ideálním řešení představují tenisky s platformou, tedy s vyšší podrážkou. V obchodech narazíte i na pěticentimetrové úlety, my doporučujeme zkusit 1 až 2 cm vysoké platformy. Méně časté bývají „tenisky na podpatku“, což je typ tenisek, u kterých se platforma nachází pouze v zadní části noh. Estetické posouzení necháváme každému zvlášť, ale pravdou je, že ze zdravotního hlediska není tohle provedení nic moc.

Boty s potiskem

Romantické květiny, nebo pirátské lebky se zkříženými hnáty? Potiskům tenisek na jednoduchém bílém, šedém nebo černém podkladu, se meze nekladou. Kašlete na to, že vám potisk neladí s celým outfitem. V tomto případě jej chápejte jako zobrazení vaší osobnosti, podle tenisek lidé poznají, kdo jste a co máte ráda.

3D aplikace

Jestliže vám nestačí boty potisknout a chcete jejich prvky více zdůraznit, porozhlídněte se po teniskách dekorovaných 3D aplikacemi. Tyhle doplňky nejsou tak často k vidění, proto botami zaujmete široké okolí a přitáhnete hodně pohledů. Nevýhoda však může tkvět v nízké životnosti dekoru, po odpadnutí aplikace by na botě mohly zůstat nevzhledné díry. Při pořizování obuvi tedy detailně prozkoumejte uchycení, případně podpořte uchycení kapkou vteřinového lepidla.

Rozpustilé barvy

Za normalizace tu byly k mání jen bílé nebo černé prestižky, tyhle časy se zdají být naštěstí nenávratně pryč. Na teniskách totiž dnes najedeme snad celé spektrum barevných odstínů, od zlaté po neónově tmavě modrou. Popusťte uzdu svojí konzervativnosti a nebojte se fádní model rozjasnit výraznou barvou bot. U tenisek se tohle až extravagantní kombinování toleruje, navíc, tato rozpustilost vám vyvolá úsměv na rtech pokaždé, když se na svoji obuv zadíváte.

Jako z kosmu

Za opravdový extrém pokládáme tenisky, které vypadají, že je návrháři kdysi vymysleli pro kosmonauty. Všelijaké přemostění jazyku boty kousky plastu, atypické zapínání, suché zipy, obejmutí paty a síťované části mezi tím, nemá zřejmě žádné opravdové funkční využití, jen designové. Tedy, pokud hovoříme o botách, které nejsou od sportovních značek, u těch je samozřejmě funkčnost kladena na první místo. S výběrem a nošením tenisek atypických tvarů si počínejte opatrně, na rozdíl od barev, se může lehce stát, že nebudou pochopeny a akceptovány lidmi kolem vás.

Boty a obuv