14/1
Timberland: stylovka do nepohody

Timberland: stylovka do nepohody

14. ledna 2019 v 00.00, Boty a výrobci, Kožené boty, Sportovní boty

Sponzorované odkazy

Hledáte pevnou obuv, která by vám vydržela roky? Chcete se cítit v pohodě v dešti i blátě? Tak již nehledejte: našli jsme vám boty značky Timberland!

Značka Timberland je pojmem mezi botami, protože stojí za vznikem tzv. farmářek. Jejich kvalitní pevné boty a postupně přidané outdoor oblečení a módní doplňky jsou světově známé a velmi oblíbené.

Timberland 6 In Premium Vibram 640

Timberland 6 In Premium Vibram 640

Kotníkové boty značky Timberland s názevm 6 In Premium Vibram 640 za 6 499 Kč.

Vznik značky se čítá někdy na počátek 20. století, když se v malé továrně v Bostonu stává pracovníkem Nathan Swartz. Roku 1965 pak tento švec dostal nápad na výrobu nepromokavých a pevných bot do nepohody a deště se slotou. Realizace trvala celých osm let a roku 1973 se to (tehdy již podnikateli) Nathanu Swartzovi povedlo a první voděodolné kotníkové kvalitní boty spatřily světlo světa. Tyto žluté farmářky se staly základem značky, která v dnešní době k největším mezinárodním firmám, které vyrábějí oděvy a obuv.

Timberland 6 Inch Premium WP Boot

Timberland 6 Inch Premium WP Boot

Timberland 6 Inch Premium WP Boot jsou kotníkové boty ve žlutém provedení s hnědou podrážkou za 5 699 Kč.

Technologie, díky níž získaly botky voděodolnost tkví v postupu výroby, když se svršek nejdříve vtlačí do podrážky a až poté jsou tyto kusy k sobě sešity. Tehdy unikátní vynález dostal díky kůži i podrážce příznak žlutý, a tak si dnes můžete obouvat typicky žlutohnědé kotníkové boty, v nich vaše noha zůstane vždy suchá.

Timberland 6 Inch Premium Boot  – vyšší boty značky Timberland v celohnědém provedení stojí 3 899 Kč.

V botkách značky si vykračuje třeba Kayne West, Pharrel Wilimas nebo Rihana, jejich jedinečné kousky si ale oblíbili i sportovci, cestovatelé, vědci a přírodovědci, protože je to značka, která myslí a vyrábí své produkty s ohledem na životní prostředí. A vykračovat si v legendárních farmářkách Timberland můžete i vy! Přinášíme vám tipy na ně.

Timberland Heritage 6 In Premium Boot

Timberland Heritage 6 In Premium Boot

Timberland Heritage 6 In Premium Boot vám udělají službu do nepohody kdykoli a kdekoli, vyjdou vás na 4 800 Kč.

Timberland využívá jen a pouze recyklované a ekologické materiály. A díky spolupráci se společností Green Rubber, jež se zabývá recyklací pneumatik, dostala výroba ještě novou pro-ekologickou dimenzi. Mimoto se značka pravidelně zúčastňuje akcí pro potřebné, kdy vždy realizuje speciální kolekci oděvů a bot, no a výtěžek z prodeje předá některému městu, spolku či organizaci zabývající se takovou činností.

Timberland "6 Inch Premium Gaiter Boot

Timberland "6 Inch Premium Gaiter Boot

Timberland 6 Inch Premium Gaiter Boot jsou vysoké boty v hnědém provedení s olivovými motivy, jejíchž cena činí 4 699 Kč.

Farmářky nosili rádi i členové skupiny Wu-Tang Clan či Boot Camp Clik, nebo populární americký raper, Notorious B.I.G. Ten je zmínil i v jedné ze svých skladeb ve spojitosti s drogami. Timberland Company se trochu obávala, by jim spojení s rapem a hip – hopem neuškodilo, ovšem opak byl pravdou. Dobrému jménu značky to nepochroumalo a tržby stále rostly. Dnes se žluté farmářky svými zisky mezi jedničky, přičemž nechaly za sebou mnohem slovutnější značky a jejich produkty, jako třeba u prodeje Nike Air Jordan.

Zkusíte je také? Pokud toužíte po netradičních a jinak zbarvených farmářkách než žlutých, mrkněte na Queens.cz .

Úvodní foto: Timberland 6 Inch Premium Fabric Boot za 4 899 Kč

Zdroj foto: Queens.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv