9/2
Humanic zbrojí na Valentýna, jaro i léto 2018

Humanic zbrojí na Valentýna, jaro i léto 2018

9. února 2018 v 00.00 , Boty a výrobci , Sandály , Sandály , Sportovní boty , Tenisky , Vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Zima je v plném proudu, ale přesto obuvnické firmy nezahálejí a chystají se na nadcházející teplejší sezónu – jarní i tu letní.

Ale nejen na tu, i k svátku zamilovaných najdete, který se blíží. Svátek svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti. Je to den, kdy si tradičně zamilovaní a milující se dávají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek rozšířili na přátelství.

Jak svátek vlastně vznikl?

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím ro­ce.

Jiná legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Valentýn a jaro s létem v Humanicu

Na 14. února a svátek svatého Valentýna, v Humanicu naleznete ty správné boty, ale i peněženky, psaníčka a menší kabelky i větší kabely pro tuto zamilovanou příležitost. A symbolické je spojení Valentýn s jarní a letní sezónou, protože barvou letošní sezóny je zamilovaná, tedy červená, která právě lásku představuje, a tak nějak symbolizuje. Ano, barvou jarní a letní sezónu si zvolil Humanic červenou, krásně sytou, veselou, vášnivou a hřejivou barvičku. Tato červená je buď samostatná, anebo doplněna či spojena s bílou a smetanovou, a mnohé modely botek a módních doplňků mají na sobě romantické dekory srdíček a vtipně láskyplných obtisknutých rtů jak na botách, tak na kabelkách, peněženkách i páskách.

Pro správný a dokonalý valentýnský look je důležitý každičký detail. A jistě zabodujete a upozorníte na sebe v teniskách s potiskem ve tvaru srdce, nebo v apartních a elegantních lodičkách s mašličkou, vhod přijde i kabelka zdobená krásně vyvedenými proslulými čtyřmi čtyřmi písmeny L.O.V.E., které nesou milostné poselství!

Zdroj foto: Humanic

Boty a obuv