5/6
Nike Cortez slaví 45. výročí! Obujte ikonické tenisky a jděte s trendy doby!

Nike Cortez slaví 45. výročí! Obujte ikonické tenisky a jděte s trendy doby!

5. června 2017 v 12.30, Boty a výrobci, Boty Nike, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Sportovní boty Nike Cortez byly na trh uvedeny již docela dávno – konkrétně roku 1972. A od tohoto data si získaly pevné místo jak v popkultuře, tak i ve sportu.

Pro mnohé mladé jsou cool a přitom datem uvedení těchto trendy botek na trh dobou ledovou. A naopak mnohu střední a starší generaci evokují nostalgické vzpomínky na dobu jejich mládí. Zkrátka Nike Cortez osloví každého, bez rozdílu věku.

Nike Cortez Compton

Nike Cortez Compton

Hip hop a LA

Nike Cortez jsou nejvíce propojené s hip-hopovou scénou Los Angeles i celého západního pobřeží. Během let se tyto boty mnohokrát objevily na filmových plátnech i televizních obrazovkách. Pro celou jednu generaci Nike Cortez ztělesňují streetový styl Ameriky 70., 80. i 90. let.

Nike Cortez Satin

Nike Cortez Satin

Boty na běhání

Ale prvotní plán takový nebyl. V roce 1972 byly Nike Cortez na trh uvedeny jako běžecké boty. Bill Bowerman, jeden ze zakladatelů značky Nike, přišel tehdy s modelem, jehož cílem bylo co nejlépe plnit nejen potřeby běžců, ale zároveň kladl velký důraz i na estetickou stránku vyvedené botek. A již během prvního roku od uvedení na trhu si tyto příjemně laděné sporty botky získaly oblibu nejen medailových běžců, ale právě i filmařů a milovníků značky Nike.

Nike Cortez Womens

Nike Cortez Womens

Kultovní street boty

Ve sportu hrály prim u výkonu mnoha běžců, připomeňme třeba vítězku prvního ženského maratonu na olympijských hrách v roce 1984 Joan Benoit Samuelson. A vůbec první čistě dámská verze pro volý čas nazvaná Senorita Cortez, na světový trh přišla v roce 1974. Spojení trendy a příjemného designu s podporou nohám sportovců, ji postavilo mezi nejprodávanějších Nike boty v průběhu celých 70. let. Důvodem je i fakt, že byly a jsou stále spojovány s trendy ve streetové, ale i konvenční módě.

Nike Cortez Womens

Nike Cortez Womens

45.výročí Nike Cortez

K oslavě 45. výročí nyní tak vyšla Nike kolekce modelů Cortez, jejíž tváří se stala modelka Bella Hadid. A je to kolekce, která bezesporu nadchne všechny fandy značky Nike a modelu Cortez.

modelka Bella Hadid

modelka Bella Hadid

Nike Cortez si můžete pořídit v mnoha provedeních

  • Nike Cortez Basic Nylon (Compton, Long Beach)
  • Nike Cortez Satin (Purple, Tan)
  • Nike Cortez Basic Jewel QS
Bella Hadid a Nike Cortez

Bella Hadid a Nike Cortez

Nike Cortez jsou dostupné již od 1. června 2017 na Nike.com a také v mnoha renomovaných eshopech (Queens.cz; Footshop.cz, Spartoo.cz).

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv