30/4
Znáte bláznivé boty? Nike Sock Racer jsou zpět!

Znáte bláznivé boty? Nike Sock Racer jsou zpět!

30. dubna 2017 v 00.00, Boty Nike, Sportovní boty

Sponzorované odkazy

Říkali jim bláznivé boty. Tak byly designem ve své době výjimečné. A opět přišly v novém kabátku. Chcete je také?

Nike Sock Racer tu byly již před třiceti lety, konkrétně byly uvedeny na trh v roce 1986, kdy byl v módě nylon a semiš. A tak elastická bota, ke všemu bez tkaniček a ještě ve výrazných barvách, byla něco nevídaného. A Nike Sock Racer si hned získaly u běžců oblibu, především díky své funkčnosti, ovšem bavily i barvou.

Sock Racer byly navrženy jako maratonská běžecká bota, a design proto odpovídal požadavkům na co největší pohodlí a výkon. Do polyuretanové podrážky umístil designér Bruce Kilgore dlouhou jednotku Air a vršek navrhl z elastické tkaniny, která se později stala inspirací ke vzniku revolučního Flyknitu.

Nike Sock Racer Ultra Flyknit

Nike Sock Racer Ultra Flyknit

Výrazná barevná kombinace černé a žluté a netradiční vzhled Raceru budily pozornost, a bota si vysloužila označení jako správně bláznivá. A 30 let uteklo jako voda. Sporty botky jsou tu zpět. V returnu a novém designu, který jim dává prodyšný a lehký Flyknit. V roce 2014 byly uvedeny v HTM verzi jako součást setu „Genealogy of Free“, protože inovativní svršek původního Socker Raceru vedl ke vzniku konceptu Nike Free.

Nike Sock Racer Ultra Flyknit v pestré žluté

Nike Sock Racer Ultra Flyknit v pestré žluté

Současné sportovní obutí Nike Sock Racer Ultra Flyknit je model updatovaný o všelijaké soudobé vychytávky v materiálu Flyknit a jednotce Air v patě. A rázem jsou tu zcela pohodlné botky do města, jež si nezadají s domácími bačkůrkami.

Jsou trendy a umí být seriózní (šedé) i vesele barevné (žluté). Flyknit dává novým Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit vyšší prodyšnost a skvěle sedí na noze. Přezky z původní boty zůstaly zachovány, ale v širší podobě, aby neklouzaly dopředu a lépe stabilizovaly střední část. Lehká podešev Nike Ultra z pěny s dvojí hustotou má v patě jednotku Air pro větší pohodlí.

Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit jsou dostupné od 27. dubna na Nike.com, Nike+ SNKRS a u vybraných prodejců.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv