5/3
Jaká je vhodná obuv na ples?

Jaká je vhodná obuv na ples?

5. března 2015 v 00.00 , Plesové boty , Vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Plesová sezóna je plném proudu – pravý čas vyrazit. Otázkou je, jestli máte vše, co je potřeba. A bez vhodných šatů a bot to určitě nepůjde. Máte už nějaké opravdu krásné šaty, ale tápete s výběrem bot? Není se čemu divit, špatnou volbou byste mohla svoje šaty úplně „zazdít“.

plesovky se zavřenou špičkou; zdroj: damska-obuv.complesovky se zavřenou špičkou; zdroj: damska-obuv.com

Podle čeho obuv vybírat?

Lepší je nejdříve koupit šaty a až podle nich podřídit výběr obuvi. Ta by měla ladit stylově i barevně. Pokud zvolíte opačný postup, tedy nejprve kupujete boty, pořiďte nějaké neutrální – třeba černé. Plesové boty by měly mít zavřenou špičku. Pokud zvolíte otevřenou špičku nic hrozného to není, ale alespoň si do nich oblékněte i punčochy s otevřenou špičkou. Pokud zvolíte druhou možnost, určitě nezapomeňte na pedikúru. Upravené nehty jsou v botách s otevřenou špičkou nutností.

nižší podpatek je pro tanec pohodlnější; zdroj: damska-obuv.comnižší podpatek je pro tanec pohodlnější; zdroj: damska-obuv.com

Nejvhodnější materiály pro plesové boty jsou satén nebo lakovaná kůže. Šaty musí ladit s botami. Neznamená to, že pokud máte modré šaty, musíte mít i modré boty. Samozřejmě to platit může, ale nemusí. Jde o to zvolit barvy, které se k sobě hodí. Plesovky by měly být také pohodlné. Ano, zní to možná jako sen, ale v plesových botách byste měla protančit celou noc. Jestli jsou pohodlné nebo ne samozřejmě podle pohledu a jedné procházky po prodejně nepoznáte. Ale vybírejte raději nižší podpatky, vysoké sice prodlouží postavu, ale tanec v nich není žádná výhra.

modré plesovky; zdroj: damska-obuv.commodré plesovky; zdroj: damska-obuv.com

Boty kupujte s předstihem, abyste je stihla prošlápnout. Určitě by ples neměl být první akce, kam v nich půjdete. Pokud je nestačíte vyzkoušet před plesem, buďte připravená na nejhorší. Do psaníčka si vezměte několik průhledných náplastí kvůli případným puchýřům a oděrkám.

Důležité jsou i doplňky

Na ples si nezapomeňte vzít vhodné psaníčko, které bude korespondovat s barvou šatů. Nevyhýbejte se ani šperkům. Ty mohou být také stejné jako je barva šatů, ale mohou s nimi i kontrastovat. Dávejte přednost střídmějším a jemným šperkům a zcela se vyhněte hodinkám.

černozlaté plesovky; zdroj: damska-obuv.comčernozlaté plesovky; zdroj: damska-obuv.com

Úvodní obrázek: damska-obuv.com

Boty a obuv