23/2
Dámské jarní kozačky: Trend, který trvá

Dámské jarní kozačky: Trend, který trvá

23. února 2014 v 00.00 , Boty a výrobci , Kozačky

Sponzorované odkazy

Ještě nedávno se jednalo téměř výhradně o „hvězdný styl“ celebrit, kdy jsme je mohli vídat v šortkách a holínkách nebo na příklad v jarních šatech a vysokých kozačkách. Příchod trendů jarních (a také letních) kozaček byl zprvu rozpačitý a pro některé stále něčím nevhodným zůstává. Proč mám mít na nohou kozačky, když je venku teplo? Možná proto, že móda si ráda hraje a zkouší se inspirovat všude kolem sebe. Dnes už jsou jarní kozačky zcela přizpůsobeny teplejšímu počasí a nabízí nám komfortní jarní obuv.

Kotníčkové boty. Autor: www.zara.comKotníčkové boty. Autor: www.zara.com

Trendy v jarní obuvi 2014 – děrované kozačky.

Vhodnou variantou pro vytvoření jarních kozaček se stalo děrování obuvi po celé její části nebo pouze v části překrývající lýtko. Kozačka působí mnohem vzdušněji a i noha se v ní pochopitelně méně potí. V podstatě klasická zimní kozačka jen převlékla kabátek na jarní variantu a vznikl nový model. Děrované jarní kozačky jsou velkým trendem na módním poli a jejich obliba v letošním roce graduje ještě více než v předešlé sezóně. Barvy jarních kozaček budou v odstínech hnědé a šedé. Nejčastěji se setkáme s barvou béžovou, někdy i velmi světlou připomínající slonovinovou kost.

Vysoké kozačky Humanic. Autor: www.humanic.netVysoké kozačky Humanic. Autor: www.humanic.net

Vysoké děrované kozačky nabízí na příklad Humanic. Provedení je velmi kvalitní a design se jarních kozaček se vydařil.

Děrované jarní kozačky. Autor: www.humanic.netDěrované jarní kozačky. Autor: www.humanic.net

Nízké jarní kozačky – polokozačky

Balancují na hranici mezi kotníčkovou obuví a nízkou kozačkou – jsou to polokozačky, které se těší nevídané oblibě. Nosí se k úzkým kalhotám i sukním a jsou pohodlnou módní variantou jarní obuvi. Někdy jim s radostí říkáme „nazouváky,“ protože do nich můžeme rychle vklouznout bez větší námahy a vyběhnout ven. I polokozačky se uklánějí k děrovanému designu, a proto se děrovanými jarními polokozačkami budeme potkávat v obchodech často.

Polokozačky. Autor: www.humanic.netPolokozačky. Autor: www.humanic.net

Skvěle se vydařily děrované nízké kozačky značce Geox. Tato italská módní značka obuvi a oblečení velmi dobře sleduje dění v v módním světě a semišové kozačky (i kotníčkové boty) byly hlavním modelem zimní sezóny. Obliba semiše v sezóně jarní bude vidět právě na nízkých děrovaných kozačkách.

Děrované kozačky Geox. Autor: www.geox.comDěrované kozačky Geox. Autor: www.geox.com

Úvodní foto: Humanic.net

Boty a obuv