9/10
Dětské zimní boty Reima: Finská kvalita pro vaše nejmenší!

Dětské zimní boty Reima: Finská kvalita pro vaše nejmenší!

9. října 2012 v 18.15 , Boty a výrobci , Zimní boty

Zimní sezóna je blíž, než se může na první pohled zdát. Venku sice ještě vládne babí léto, ale změny počasí naneštěstí přicházejí poměrně rychle. Naše dospělácké problémy se dětí naštěstí netýkají. Ty už se určitě těší, až si zadovádějí ve sněhu, sjedou si na bobech kopec anebo postaví sněhuláka. Ke všem těmto zimním radovánkám je však nepochybně třeba přistoupit zodpovědně. A výběru správné zimní obuvi, který zohlední všechny požadavky kvality dětského obutí, se budeme věnovat v tomto článku.

Dětské zimní boty musejí být obzvlášť kvalitní. To je dáno zejména náchylností dětské nohy k deformacím způsobeným nošením špatných bot. Dětská noha se neustále vyvíjí a během roku vyroste až o osmnáct milimetrů. Základní pravidlo proto zní: Pořizujte správnou velikost bot, a to jak na šířku, tak na délku.

Co se prvního rozměru týče, je důležité, aby bota nebyla příliš široká, v nichž noha klouže a naráží na přední stěnu. Vyvarujte se rozhodně botám se špičatou špičkou. Při výběru délky je vhodné ponechat v botě volný prostor cca deset až patnáct milimetrů. Protože mají děti snížený práh bolesti, je lepší se nespoléhat na jejich mínění. Nejlepším řešení je přeměřit délku boty a poměřit ji s nohou dítětě tak, aby výsledný rozdíl odpovídal námi doporučené rezervě.

Dětské boty na zimu, to je Reima

Také na použitých materiálech záleží. Dětské zimní boty by měly být samozřejmě nepromokavé, opatřené voděodolnou membránou či povrchovou úpravou. Zateplený vnitřek potom zajistí, že se noha udrží v teple. Ovšem zaručena musí být také prodyšnost boty, aby se nohy vevnitř příliš nepotily.

Vhodné modely zimních bot pro děti nabízí finská značka Reima, jež se na daný sortiment specializuje. Dlouhá tradice výroby, počínající rokem 1943, svědčí o kvalitním zpracování nabízeného zboží, které lze koupit rovněž už v České republice.

Doporučujeme především kotníkové boty v barevném provedení. Vybírat je možné jak z bot se šněrováním, tak se suchým zipem. Nás zaujaly zvláště fialové sněhule se zimním vzorem. Nabídka je však natolik široká, že si zajisté vybere každý z vás.

Na závěr nezapomeňte na teplé ponožky, které jsou do zimního období jako dělané. Užitečný doplněk pak představují vysoušeče bot. Díky němu vysušíte jakoukoli botu během několika hodin, což využije celá rodina, včetně vašich dětí. Zimním radovánkám tak nestojí nic v cestě.

zdroj: Dětské zimní boty Reima

Boty a obuv