23/3
Boty, které by vám neměly chybět / Obuv trendy jaro 2011

Boty, které by vám neměly chybět / Obuv trendy jaro 2011

23. března 2011 v 00.00, Boty a výrobci

Sponzorované odkazy

Platformy, pásky přes kotník, květinové elementy – to jsou tři základní prvky, kterými jsou charakterizovány obuvní trendy pro letošní jaro a léto a bez kterých se žádná milovnice bot tento rok neobejde. Obecně se dá říci, že letošní trendy navazují na ty loňské a modely obohacují o prvky ženskosti, jakými jsou podpatky, ozdoby nebo florální motivy. Společně s odborníky z CCC Boty jsme se proto na tři základní trendy v obuvi podívali zblízka.

Platformy

Před pár lety se platformové boty začaly pomalu vracet do módy, podle všeho ale právě letos zažijeme jejich comeback v plné síle. Jejich výhodou je, že opticky prodlužují nohy, působí neobyčejně žensky a přitom jsou oproti botám na klasických podpatcích mnohem pohodlnější. „Je to ideální městská bota – působí žensky, hodí se k většině dámských outfitů, a užijete ji i na delší procházky po městě – třeba po nákupech i cestou z práce, nebo když si chcete užít příjemný letní večer,“ vyzdvihuje jejich přednosti Roman Puchala, zástupce značky CCC.

Boty, které by vám neměly chybět / Obuv trendy jaro 2011 (http://www.botyaobuv.cz)

Pásky přes kotník

Otevřená špička, mašle, pásky přes nárt, to všechno je letos málo! V každém módním botníku by měl být alespoň jeden pár elegantních bot s páskem přes kotník. Nejen, že pomáhá udržet nohu na svém místě, ale je především doplňkem, který skvěle oživí jinak obyčejné boty. Najdete ho na sandálech, balerínách i střevíčcích, všude působí neobvykle rafinovaně a žensky a nemůžete s ním šlápnout vedle.

Boty, které by vám neměly chybět / Obuv trendy jaro 2011 (http://www.botyaobuv.cz)

Květinové elementy

Jaro a léto už tradičně sází na optimismus a pestrost, a to nejen barvami, ale i různými detaily. Motivy květů zaplavily snad všechny obuvní značky a letos se jim zkrátka nevyhnete. „Je to často jen drobný detail, který však dokáže zázraky. Stačí výraznější květ na botách a z obyčejného oblečení se rázem stává originální a osobitý outfit,“ vysvětluje moc květinových detailů Roman Puchala z CCC.

Tento rok si na své přijde každá žena, ať už je milovnicí podpatků nebo pohodlí v podobě balerín a sandálků. Letošní trendy se totiž podepsaly na všech typech obuvi, takže je nemůžete minout!

Boty a obuv