14/9
Treková obuv je alfou i omegou každého výletu. Jaký typ se vyplatí?

Treková obuv je alfou i omegou každého výletu. Jaký typ se vyplatí?

14. září 2023 v 00.00 , Sportovní boty

Nezáleží na tom, jestli si jen občas rádi zajdete na procházku po okolí, nebo pravidelně absolvujete dlouhé túry v přírodě, v každém případě se musíte spolehnout na opravdu kvalitní boty. Právě ty vás totiž ochrání před nejrůznějšími nástrahami. Jaký typ se hodí pro konkrétní účely?

Do přírody i města

Pokud vás vaše kroky nejčastěji vedou pouze po krátkých trasách ve městě, případně jeho blízkém okolí, bohatě vám postačí měkčí trekové boty s nízkým kotníkem. Ty velmi snadno splynou jak s přírodou, tak i městem, kanceláří, restaurací nebo jakýmkoliv dalším místem, kam se zrovna chystáte.

Oproti běžným teniskám mají rovnou několik výhod. První z nich je velmi pevná podrážka, která vám umožní bezpečně našlapovat na kamínky, klacky i další nebezpečné předměty. Ve většině případů však není tak tuhá, aby vás při chůzi po zpevněných cestách bolely nohy. Druhou výhodou je kvalitnější provedení, stejně jako lepší švy. Díky tomu vydrží tato obuv mnohem delší dobu.

Vyrazte na pořádnou túru

Chystáte se na několikadenní dobrodružství? Chcete jít skrz nevypočitatelný terén? Táhnete s sebou těžký batoh? Je mokro a země je zablácená? Počítáte se sněhem? V těchto případech se rozhodně vyplatí turistické boty s vyšším kotníkem. Ty se chlubí rovnou několika specifiky.

Typicky bývají pevnější, takže si poradí s větším namáháním a ochrání vás i při chůzi/běhu po složitém terénu. Jejich podrážka také bývá více členitá, což s sebou přináší lepší trakci na kluzkém povrchu. V kombinaci s fixací kotníků se jedná o velmi bezpečnou volbu, jež vás dokáže zachránit v mnoha situacích.

Dočkáte se nejen podpory kotníků, nýbrž i kolen, kyčlí, zad a celé páteře. To oceníte hlavně v případě, kdy ponesete na zádech desítky kilogramů hmotnosti. Bonusem je fakt, že vás nebude trápit déšť ani sníh.

Výletníci i profesionálové

Turistická obuv nemusí nutně sloužit jen výletníkům. Vhodně zvolené boty dennodenně chrání nejrůznější profesionály – vojáky, policisty, hasiče, záchranáře, dřevorubce, myslivce i řemeslníky. Ti všichni se spoléhají na opravdu kvalitní boty, protože na tom závisí jejich zdraví i životy. Jaká značka je mezi nimi populární?

Velkou oblibu si získali tuzemští výrobci pod názvem BOSP, již se výrobě obuvi věnují už desítky a desítky let. V současnosti provozují vlastní e-shop, kde si můžete prohlédnout a objednat celou řadu různých typů i provedení.

Během výběru vám pomohou podrobné popisky jednotlivých produktů, díky nimž se dozvíte, do jakých podmínek jsou vhodné a jaké technologie obsahují. Nenechte si ujít ani možnost první výměny zdarma (pokud byste špatně trefili velikost), stejně jako bezplatnou dopravu až domů.

Boty a obuv