27/10
Vybavte se do chladu zimní veganskou barefoot obuví značky Bohempia

Vybavte se do chladu zimní veganskou barefoot obuví značky Bohempia

27. října 2021 v 00.00 , Kozačky , Zimní boty

Sponzorované odkazy

To že móda a udržitelnost mohou jít společně ruku v ruce neustále dokazuje česká značka Bohempia. V jejím portfoliu aktuálně najdete i kotníkovou barefoot obuv z veganského a recyklovaného semiše, který byl vyroben unikátní japonskou technologií.

Zimní kolekce unisexových barefoot bot ukazuje, že i zdravá obuv může vypadat módně a být trendy.

Odklon od tenisek směrem k zimě

Původem česká značka, o které píše i italský Vogue nebo americký Forbes, se do věnovala především výrobě tenisek a basic oblečení pouze z konopného textilu. Tentokrát však značka vyšla ze své komfortní zóny a zabrousila do zimy. Vsadila v ní na zcela nový a unikátní materiál-veganský recyklovaný semiš Ultrasuede od firmy Toray, který si nechala značka přivézt z Japonska.

Semiš Ultrasuede

Semiš je vyroben z recyklovaných PET lahví, může se dále recyklovat, a i proto se jedná o jednu z nejvíce ekologických náhražek kůže na světě. Materiál zkoumala i světoznámá návrhářka Stella McCartney pro své udržitelné kolekce. Studie porovnávala ekologický dopad veganské alternativy kůže z recyklovaného mikrovlákna oproti kůži hovězí a potvrdila, že recyklované materiály a jejich výroba představují až čtyřikrát menší zátěž pro životní prostředí.

Kolekce pro podzim a zimu 2021

V kolekci pro sezónu podzim a zima 2021 najdete unisexové modely vysokých tenisek a tzv. Chelsea boots, jejichž svršek je vyrobený právě z veganského semiše. Ten má lepší tepelné vlastnosti a boty jsou tak lépe uzpůsobené do chladnějšího počasí. Nohy zůstanou v teple a suchu a zároveň si jejich nositel drží požadovaný styl.

Barefoot obuv se vším všudy

Jde o barefoot obuv, a tak každý model odpovídá standardům zdravého obutí. Botky mají dostatek místa pro prsty, pružnou a tenkou podrážku a jsou velmi lehké. Všechny boty od Bohempia nesou certifikát „PETA Aprroved Vegan“ a proto patří mezi veganskou obuv.

Za kolik a kde jsou k mání?

Cena kotníkových barefoot bot z japonského semiše je 3 100 Kč a dostupné jsou na e-shopu značky www.bohempia.com nebo v přímo v obchodě na adrese Sokolovská 105/76 v Praze 8 Karlíně.

Zdroj foto: Bohempia

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv