3/6
Vykročte do jara jinak: udržitelně v konverskách!

Vykročte do jara jinak: udržitelně v konverskách!

3. června 2021 v 00.00 , Boty Converse , Sportovní boty , Tenisky

Sponzorované odkazy

Udržitelnost je stále silněji znějící téma. Je to dáno množstvím odpadů, které lidé vyprodukují. Mnohdy aniž si to sami uvědomují. Zkuste pomoci přírodě a životnímu prostředí a vykročte letos do jara letos jinak – v udržitelných teniskách Converse!

Mají stále ten cool a nadčasový design, jen materiály se mění. Nová Renew kolekce značky Converse je vyrobena za použití recyklovaných materiálů a jde vstříc závazku k dosažení nulové uhlíkové stopy a odpadu.

Iniciace Renew Converse

Od roku 2017, kdy vznikla iniciativa Renew, Converse zdokonaluje své výrobní procesy i používané materiály v duchu udržitelnosti. Nejnovější kolekce nese myšlenku, že méně je občas více. Značka přišla s inovativní úpletovou technikou, díky které se oblíbené plátěnky odlehčily a jsou prodyšnější, navíc jejich nazutí je tak snadné, že se nemusíš bát zmeškaného autobusu.

Modely jsou vyrobené nejméně z 25 % s použitím recyklovaných materiálů, což jim neubírá na kráse, naopak to podtrhuje myšlenku lepší budoucnosti s nulovou uhlíkovou stopou a odpadem. Nepřehlédnutelné jsou detaily na podrážkách, z nichž 12 % vzniklo z gumového odpadu z běžné výroby.

Converse Crater

Oproti klasickým All Stars byla v kolekci Renew k jejich výrobě použita kráterová pěna, inovativní materiál, který pochází z dílny amerického Nike. Converse si navíc pohrál se stavbou tenisek a vaši oblíbenci jsou nyní lehčí a 35 % tvoří recyklovaný materiál.

All Stars

I další All Stars modely prošly proměnou v souladu s udržitelností. Ikony jsou nyní vyrobené za použití menšího množství materiálu, zdobí je 100% recyklované tkaničky a nechybí ani Converse hvězda.

Chuck 70

Ikonické Chuck 70 dostaly udržitelnější nádech. Svrchní část tvoří prodyšný materiál, který je přibližně z 85% vytvořený za pomoci recyklovaných polyesterových nití. Navíc díky recyklované stélce OrthoLite se v nich budete cítit jako v bačkůrkách.

All Star Crater Canvas a letní Chuck 70

Ani nadbytečná spotřeba plastu nezůstala bez povšimnutí. Pod rukami designérů vznikly All Star Crater Canvas, jejichž svršek je vyroben z recyklovaných PETek. Pro výstřední nadšence milující barvy je to nový letní design Chuck 70. Díky colour-blockingu jsou ideální pro dlouhé teplé noci.

Kolekce Converse Renew je dostupná u vybraných prodejců. Více o aktuálních kolekcích na Converse.com.

Zdroj foto: Converse

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv