4/11
Kozačky 2013: Které si vybrat?

Kozačky 2013: Které si vybrat?

4. listopadu 2013 v 10.30, Boty a výrobci, Gumové boty, Kozačky, Kožené boty

Sponzorované odkazy

Letošní sezóna jako by zaspala dobu vysokých kozaček a orientovala se spíše na kozačky nižší či kotníčkové boty. Navíc se mezi hlavními trendy sezóny objevuje semiš, který zrovna k zimnímu období příliš vhodný není. Vybereme si na sezónu podzim/zima kozačky?

Jezdecké kozačky 2013

Podívejme se nejprve na jednotlivé trendy. Mezi nimi se objevují především jezdecké kozačky. Lze je považovat za jeden z nestárnoucích kousků. Pohodlné kožené boty na nízkém podpatku, často zdobené decentní sponou či zipem s výškou těsně pod kolena. V současné době se upřednostňuje jejich provedení v kombinaci z více materiálů. Jezdecké kozačky jsou běžně dostupné v řetězcích s obuví jako je Baťa, Humanic nebo Deichmann.

Jezdecké kozačky. Autor: www.shopstyle.com

Jezdecké kozačky. Autor: www.shopstyle.com

Cvočky a zipy na kozačkách

Jistě jste si všimli, že již v podzimních kolekcích polobotek, kotníčkových bot a kozaček se začaly objevovat velmi výrazné prvky. Letos totiž frčí cvočky, zipy, výšivky i jiné varianty zdobení obuvi. Čím výraznější, tím lepší. Stále vídáme kované špičky i metalické pruhy na podpatcích. Punkové prvky se nevyhnou ani kozačkám. Stříbro se v rámci ozdobných prvků dostává do ústraní a naopak prostor dostává zlato. Ať se nám to líbí nebo ne, tak zlaté spony a zipy mají pre.

Kožené kozačky. Autor: www.shopstyle.com

Kožené kozačky. Autor: www.shopstyle.com

Holínky forever

Když vidím, jak nám opět přejí deštivé dny, ani letos nezapomenu koupit stylové holínky. Nabízejí je levnější i luxusnější značky – jako na příklad Armani. Klasikou jsou holínky značky Hunter, mezi správné designové holínky patří Melisky od Vivienne Westwood.

Holínky Hunter. Autor: www.shopstyle.com

Holínky Hunter. Autor: www.shopstyle.com

Letos frčí semišové kozačky

A uzávěr onen velký trend – semišové boty. Kozačky nebo kotníčkové, pro sezónu podzim/zima 2013 jsou prostě in. K těm nejoblíbenějším patří především semišové kozačky na platformě. Nezapomeňte je pro všechny případy pořádně naimpregnovat – z praktického hlediska a z hlediska módního k nim pořiďte parádní semišovou kabelku.

Semišové kozačky. Autor: www.shopstyle.com

Semišové kozačky. Autor: www.shopstyle.com

Úvodní fotografie: Attrativa.cz

Boty a obuv