30/1
To nejzajímavější z Nike novinek pro rok 2019

To nejzajímavější z Nike novinek pro rok 2019

30. ledna 2019 v 00.00, Boty Nike, Sportovní boty

Sponzorované odkazy

V Nike už se ví, jaké budou TOP sneakers pro rok 2019. Za mě určitě parádní colorways modelu Nike Air Max 270, zaujme určitě i Nike ISPA Air Max 270 a pozadu nejsou ani nové Nike Air VaporMax s novým svrškem Nexkin.

Řada Nike Air od roku 1987 prošla mnoha změnami a úpravami. Přinášíme přehled těch nejdůležitějších a nejzajímavějších modelů, které odkazují k historii Nike Air, a i několik jejich nových sourozenců.

Nike Air Max Light

Nike Air Max Light

Nike Air Max Light

Bota Air Max Light je sběrateli považována za tzv. Air Max II. Objevila se v obchodech v roce 1989, dva roky po originálním Air Maxu I, který na první pohled vypadal téměř identicky.

Nike Air Max² Light

Nike Air Max² Light

Nike Air Max² Light (1995)

Uvedena na trh v roce 1995, Air Max² Light byla první botou, která pracovala s Max blow-molded tvarovanou patou a Phylon konstrukcí.

Nike Air Max Tailwind IV

Nike Air Max Tailwind IV

Nike Air Max Tailwind IV (1999)

Původně uvedena na trh v roce 1999, tahle bota představila nové prvky jako je například boční žebrování a specifické šněrování.

Air Jordan Proto-Max 720

Air Jordan Proto-Max 720

Air Jordan Proto-Max 720 (2019)

Nejnovější technologie Nike Air splňuje požadavky původního modelu Jordan a pracuje s novým designem Jordan Brand's Flight Utility. Spolu s lehkým a pružným textilním svrškem nabízí Air Jordan Proto-Max 720 nastavitelný popruh na patě, který se přizpůsobuje všem možným situacím, a grafické detaily Flight Utility na jazyku a patě.

Nike Air VaporMax

Nike Air VaporMax

Nike Air VaporMax 2019

Nike Air VaporMax 2019 zachovává pohodlí původní boty VaporMax Air, ale přináší i vylepšení. Užitý materiál Nexkin poskytuje větší výdrž než Flyknit, a tak je VaporMax 2019 nejpružnější a nejlehčí Air Max botou, která je dokonale připravena na jakékoliv počasí.

Nike ISPA Air Max 270

Nike ISPA Air Max 270

Nike ISPA Air Max 270 (2019)

Všichni se průběžně proměňujeme a musíme být připravení na všechny změny probíhající kolem nás. ISPA je filozofie, sada principů designu, které se nebojí experimentů. Bota Air Max 270 ISPA inspirovaná energickými plastovými ploty má odolnou podrážku, která v našem stále se měnícím světě staví hlavně na funkčnosti.

Nike Air Max 720

Nike Air Max 720

Nike Air Max 720 (2019)

Je zatím nejvýše mířící série Air v historii. Jedná se také o nejnovější úspěch Nike Air Manufacturing Innovation týmu. Výsledná podoba boty svědčí o tom, jak tato skupina spolupracuje s jinými aspekty designu. Od barev po materiály, je to přehlídka krásy a synergie. „Například barevností musíme najít rovnováhu mezi zdůrazněním technologie a konkrétním charakterem boty a její identitou," říká Courtney Dailey, víceprezidentka Nike Color Design.

Nike Air Max 720 Sunrise

Nike Air Max 720 Sunrise

Design svršku je inspirován čirým pohybem energie, což je i hlavní směr designu Modern Air Max. Každý Air model s tímto tématem pracuje jinými způsoby, 720 se myšlenkově odráží od různých divů přírody. Každá barevná kombinace je inspirována jiným přírodním úkazem – sopky, polární záře, mléčná dráha, západ slunce, východ slunce atd.

Nike Air Max 720 Sunset

Nike Air Max 720 Sunset

Kdy budou k mání?

  • Nike Air Max 720 „Northern Lights“ budou k dispozici od 1. února v limitované edici na vybraných prodejnách Nike, v aplikacích SNKRS a SNEAKRS a na vybraných prodejnách.
Nike Air Max 720 Total Eclipse

Nike Air Max 720 Total Eclipse

  • Nike Air Max 720 v barevné paletě Sunrise a Sunset budou k dispozici od 21. února pro členy Nike+.
Nike Air Max 720 Total Sea Forest

Nike Air Max 720 Total Sea Forest

  • Modely Nike Air Max 720 Total Eclipse, Sea Forest a Pink Sea budou k dispozici od 28.února v limitovaném počtu kusů na www.nike.com a u vybraných prodejců.
Nike Air Max 720 Total Pink Sea

Nike Air Max 720 Total Pink Sea

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv