6/1
Na ples jako Popelka

Na ples jako Popelka

6. ledna 2019 v 13.00 , Boty a výrobci , Plesové boty , Vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Plesová a společenská sezóna je v plném proudu. Víte, s čím letos zazáříte na nohách?

Nejen plesy, ale i firemní formální či neformální večírky, slavnostní rodinná posezení a události patří k těm kde velmi uvažujete co si obléci a obout. Co třeba zkusit naše tipy na dámskou společenskou obuv? S těmi zcela určitě a jednoznačně zazáříte!

Co říká společenská etiketa?

Společenská etiketa radí obout boty s uzavřenou špičkou anebo páskové boty na úzkém podpatku. K tomu samozřejmě nesmí chybět šik a elegantní kabelka, ideálně sladěná barevně s šaty nebo botami, případně s prvky celého vašeho looku. Nejlepší volbou mezi malými kabelami je tzv. psaníčko bez řemínku do ruky, anebo drobná kabelka ladící s šaty, botami či doplňky.

Co letos frčí?

  • V barvách je to elegantní černá, dále smyslná tmavě červená a bordó, a naopak také jsou v kurzu jemné odstíny růžové a tělové. A samozřejmě ve výčtu nesmí chybět také metalická zlatá a stříbrná.
  • V provedení botek je boomem jemná a zčásti transparentní krajka, vévodí jednobarevnost bot bez dalších zdobení, u páskových společenských botek jsou to ještě atypicky řešené pásky a zapínání.
  • Materiál letos nabízí pestrou škálu možností – textilie, krajka, kůže a umělá kůže i nejrůznější směsi umělých materiálů.
  • U psaníček a malých kabelek převládá jednoznačně horní zapínání na sponu, na druhé příčce pak uzavírání na velkou klopu, stejně jako namísto klasického řemínku mají společenské kabelky řetízky souznící barevně s pojetím kabelky.

Společenská etiketa také doporučuje, že by každá žena měla být barevně či prvky sladěna se svým doprovodem a partnerem. A nezapomeňte si přibalit snad nejdůležitější ingredienci a věc – dobrou náladu. Ta by měla být na seznamu etikety možná povinná. Protože bez ní by žádný ples nebyl plesem.

Všechnu zde uvedenou společenskou obuv najdete v obchodech značky Baťa.

Zdroj foto: Baťa

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv